Mamy srebro na MŚ w biathlonie. Znakomity start Krystyna Pałki

Pochodząca z Podhala Krystyna Pałka wywalczyła srebrny medal w biegu na dochodzenie podczas Biathlonowych Mistrzostwach Świata w Novym Mescie. To pierwszy największy sukces w historii polskiego kobiecego biathlonu.

Ostatni raz na podium podczas zawodów tej rangi stanął Tomasz Sikora, który był drugi w 2004 roku w Oberhofie w biegu na 20 km.

Polka przegrała z Norweżką Torą Berger. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła Ukrainka Olena Pidgruszna.

W niedzielnych zawodach pozostałe Polki zajęły następujące miejsca: Magdalena Gwizdoń 12., Monika Hojnisz - 13., a Weronika Nowakowska-Ziemniak - 27.

Srebrna medalistka urodziła się w Zakopanem, ale pochodzi z małej wsi Czerwienne z Zakopanego, trenuje w Katowicach pod okiem trenera Adama Kołodziejczyjka. 9 lat temu zdobyła złoto i srebro na Mistrzostwach Europy juniorów w Mińsku. Srebrny medal w Novym Meście jest jej największym sukcesem w karierze.