Lepiej zapobiegać niż się tłumaczyć

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Bardzo ważne jest sprawdzenie ważności dokumentów tożsamości przed każdą podróżą zagraniczną. To prosta czynność, która może uchronić przed niepotrzebnym stresem i komplikacjami podczas odprawy granicznej. Przekonało się o tym troje naszych rodaków, wracających z Irlandii i Anglii.

We wtorek 4 listopada, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie–Balicach podczas odprawy pasażerów przylatujących z Dublina ujawnili 36-letnią obywatelkę Polski, która okazała do kontroli paszport figurujący jako unieważniony z powodu zmiany danych osobowych.

Tego samego dnia podczas kontroli granicznej po przylocie z East Midlands (Anglia) ujawniono dwoje małoletnich obywateli Polski (7-letnią dziewczynkę i 10-letniego chłopca) podróżujących z ojcem, których paszporty z powodu upływu terminu straciły ważność.

Wszystkim podróżnym po potwierdzeniu tożsamości i obywatelstwa zezwolono na wjazd do Polski. Zostali również pouczeni o obowiązku wyrobienia nowych dokumentów.

Straż Graniczna przypomina, by przed każdą podróżą sprawdzić:
- datę ważności swojego paszportu lub dowodu.
- czy dane w dokumencie są aktualne (np. po zmianie nazwiska).
- ważność dokumentów dzieci, jeśli podróżują z Tobą.
- wymagania kraju, do którego lecisz – niektóre państwa wymagają, by paszport był ważny nawet 6 miesięcy po powrocie

źródło: Straż Graniczna

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama