Góralski Karnawał rozpoczęty! (zdjęcia, video)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Impreza co roku przyciąga tłumy uczestników i wielu widzów. Przez Bukowinę przejechało wczoraj w uroczystej paradzie 30 wozów, na czele których jechali pytace, dzieci na kucykach i wóz z platformą, na której tańczyli po góralsku członkowie bukowiańskiego zespołu góralskiego.

W kolejnych powozach siedzieli śpiewacy, muzykanci, uczestnicy karnawału, a z każdego mijanego unosiła się inna melodia i śpiew.



Turyści trzymali w rękach aparaty telefoniczne nagrywając i dokumentując to niecodzienne widowisko. Po ponad godzinnej paradzie która przejechała spod kościoła na rondo na Klinie i z powrotem, jej uczestnicy zajechali do Domu Ludowego na oficjalne rozpoczęcie i przemówienia.



Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej to jedno z najważniejszych i najbardziej widowiskowych wydarzeń folklorystycznych w Polsce. W tym roku odbywa się w dniach 5-8 lutego.

Na program 54. Góralskiego Karnawału składa się Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych, Konkurs Tańca Zbójnickiego, Popisy Par Tanecznych oraz finałowe Kumoterki.

Pełny program 54. Góralskiego Karnawału znajdziecie w Co Gdzie Kiedy

źródło: opr. wo

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama