Uroczysta Gala 70. Tour de Pologne UCI World Tour

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W niedzielę, 24 marca, na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie odbyła się uroczysta Gala poświęcona jubileuszowemu 70. Tour de Pologne UCI World Tour. W ten niedzielny wieczór Barbara Pedrotti i Maciej Kurzajewski nie tylko przedstawili trasę tegorocznego Tour de Pologne, ale także sięgnęli do historii polskiego kolarstwa, cofając się w czasie przez 69 edycji Tour de Pologne.

Dyrektor generalny Tour de Pologne UCI World Tour - Czesław Lang pełnił honory gospodarza. Po raz kolejny patronat nad tegoroczną edycją naszego narodowego wyścigu objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, co potwierdza fakt, iż Tour de Pologne to wydarzenie sportowe o najwyższej randze i prestiżu. Kolejnym dowodem tego faktu, byli goście ze świata sportu i polityki, którzy przybyli na uroczystość. Wśród nich był m. in. Waldemar Pawlak (były Wiceprezes Rady Ministrów), Wojciech Olejniczak (Europoseł), Beata Stelmach (Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych) i Katarzyna Sobierajska (Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki).

- Aby uczcić jubileuszowy 70. Tour de Pologne UCI World Tour chciałem przygotować dla fanów kolarstwa coś specjalnego - wyjaśnia Czesław Lang. - Start z włoskiego Trentino to spełnienie moich marzeń. Dolomity to miejsce gdzie, zapisywała się ważna karta dla kolarstwa i dlatego zawsze pragnąłem choć na chwilę przenieść Tour de Pologne UCI World Tour właśnie w te rejony - dodaje.

Podczas Gali odbyły się finały wyścigów w kolarstwie torowym, w których uczestniczyły młode talenty kolarstwa. Na scenie zagościły gwiazdy kolarstwa, które przeszły już do historii m. in. Ryszard Szurkowski, Marian Więckowski, Henryk Charucki, Lechosław Michalak, Dariusz Baranowski i Zbigniew Szczepkowski.

Przedstawiono jak co roku trasę wyścigu, której dwa pierwsze etapy będą rozgrywane we Włoszech: Rovereto - Madonna di Campiglio i Marilleva Val di Sole - Passo Pordoi. Kolejne pięć ruszy z Krakowa przejeżdżając przez Rzeszów, Tarnów, Katowice, Nowy Targ, Zakopane, Bukowinę Tatrzańską, gdzie bazą wyścigu będzie Bukovina Terma Hotel Spa, Wieliczkę i wróci do Krakowa miasta Jana Pawła II, który jest bliski nie tylko nam Polakom ale również narodowi włoskiemu.

Tiziano Mellarini, radny ds. Rolnictwa, Leśnictwa, Turystyki i Promocji w autonomicznej prowincji Trento powiedział - Wielki, Polski Papież Jan Paweł II bardzo lubił region Trentino, jesteśmy bliskimi przyjaciółmi z Polską, zaszczytem dla nas jest, że będziemy gościć 2 pierwsze etapy Tour de Pologne, to ważna inicjatywa, stanowi dalszy wzrost naszej obecności w Polsce.
 
Ostatnia część wieczoru została poświęcona imprezom towarzyszącym Tour de Pologne - Nutella Mini Tour de Pologne, dedykowana dzieciom, która obchodzić będzie sześciolecie. Jest to fantastyczna zabawa a jednocześnie wyzwanie dla przyszłych mistrzów kolarstwa, która rozgrywana jest na tej samej trasie, którą pokonuje zawodowy peleton. Również Tour de Pologne Amatorów, który przynosi fanom kolarstwa wiele emocji i daje możliwość sprawdzenia siebie na „królewskim” etapie w Bukowinie Tatrzańskiej. 

opr.s/

źródło: Biuro Prasowe Lang Team

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama