Unihokej. Seniorki. Absolwent Siedlec bliżej finału

Do wyłonienia zwycięzcy pierwszego półfinałowego meczu między MMKS Podhale a Absolwentem Siedlec potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywały siedlczanki. MMKS Podhale do zwycięstwa w regulaminowym czasie brakło 16 sekund, bowiem wtedy właśnie Absolwent doprowadził do wyrównania i dogrywki.

To był bardzo radosny unihokej w wykonaniu obu zespołów. Dużo błędów w defensywie i brak krycia spowodował, że zawodniczki bez większych kłopotów przedostawały się pod jedną lub druga bramkę a tam bramkarki często były już bezradne wobec precyzyjnych uderzeń. Podhale wyszło na prowadzenie w 8 min., kiedy grając w osłabieniu Fuła była faulowana, karnego na bramkę zamieniła Ewelina Bryniarska. Po chwili sytuacji sam na sam z bramkarką Absolwenta nie wykorzystała Florczak a Podlipni spudłowała z metra. Dwie minuty później to zawodniczka gości Paulina Kidoń była na ławce kar, ale jej koleżanki z zespołu przeprowadziły wzorcową akcję, po której Martyna Rzepa pokonała Młynarczyk. Nie minęły kolejne dwie minuty a Podhale znów prowadziło. Florczak idealnie zagrała pod bramkę do Timek a ta strzałem pod poprzeczkę pokonała Stępczak. Na boisku trwała prawdziwa wojna a gole sypały się, co kilkanaście sekund jak z rogu obfitości. Po 13 sekundach od zdobycia bramki przez Timek, Młynarczyk przepuściła lekki strzał po ziemi i znów był remis. Odpowiedź MMKS była również szybka, bo po 21 sekundach Ewelina Bryniarska odzyskała prowadzenie dla góralek. Nie na długo, bo grając w przewadze MMKS stracił w 15 min. trzeciego gola.

W drugiej tercji dalej trwała wymiana ciosów. W 28 min. Timek strzałem z dystansu pokonała słabo broniącą w bramce Absolwenta Stępczak. W odpowiedzi Koszela próbowała zaskoczyć Młynarczyk. Absolwentowi powiodło się w 31 minucie, kiedy Stachowiak wykorzystała karnego. Remis utrzymał się trzy minuty, gdy Mamak pozostawiona sama przed bramką przyjezdnych bez problemu skierowała piłkę do siatki. Ostatnie 5 minut drugiej tercji to popis Karoliny Dutkiewicz, która w krótkim odstępie czasowym zdobyła trzy gole (a dwa podczas gry w przewadze) i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 7:5. Wtedy nastąpił zryw góralek, które rzuciły się do odrabiania strat i w minutę zdobyły dwa gole.

Trzecia tercja to już dużo spokojniejsza gra z obu stron. W 50 minucie pięknym strzałem przy bliższym słupku popisała się Ewelina Bryniarska zdobywając 8 gola. Od tego momentu MMKS grało mądrze i szanowało piłkę a przy okazji mogło pokusić się jeszcze o kilka goli. Na 16 sekund przed końcową syreną Stachowiak (Absolwent grał bez bramkarza) przeprowadziła akcję ostatniej szansy i strzałem spod bandy w długi róg doprowadziła do remisu i dogrywki, w której żadnej ze stron nie udało się zdobyć gola. Karne lepiej wykonywał Absolwent i to on przed rewanżem u siebie jest bliżej gry w finale.

MMKS PODHALE NT - UKS ABSOLWENT SIEDLEC 8:9 (3:3) (4:4) (1:1) (0:0) k. 2:4
04:43 2 min. Siuty Magdalena - uderzanie
04:43 2 min. Siuty Magdalena - podważanie decyzji sędziego
07:37 1:0 Bryniarska Ewelina - rzut karny
09:27 2 min. Kidoń Paulina - ostra gra
10:23 1:1 Rzepa Martyna - Stachowiak Marta
12:40 2:1 Timek Agnieszka Florczak Justyna
12:53 2:2 Kidoń Paulina - Rzepa Martyna