Karpacki Wyścig Kurierów. Zwycięzcą III etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów został Stefan Poutsma (zdjęcia)

Zwycięstwo na trzecim etapie Karpackiego Wyścigu Kurierów wywalczył Stefan Poutsma z holenderskiej ekipy Cycling Team Jo Piels, który dzięki bonifikacie czasowej zdobytej na mecie w Ciężkowicach objął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej Gaz System. Najlepszym z Polaków był Arkadiusz Owsian z KS Pogoń Mostostal Puławy, który zajął miejsce 4.

Trzeci etap wyścigu rozpoczął się w Jabłonce. Trasa prowadziła przez Jordanów, Mszanę Dolną, Limanową, Zakliczyn do Ciężkowic - w sumie 143 km. Średnia prędkość 42,8 km/h.

W trwającym pięć dni wyścigu kolarskim starują zawodnicy do 23. roku życia. W tegorocznej edycji bierze udział ok. 180 kolarzy, reprezentujących 30 zespołów. Walczą zarówno zwycięstwo w poszczególnych etapach, jak i w sześciu klasyfikacjach indywidualnych oraz jednej drużynowej.

Organizatorami wyścigu są: Małopolski Związek Kolarski w Polsce i Cyklisticky, Klub EPIC Dohnany na Słowacji i w Czechach, Urząd Gminy Jabłonka, Urząd Gminy w Ciężkowicach, Urząd Miejski w Radłowie, Urząd Miasta Tarnowa, Starostwo Powiatowe w Tarnowie, MZKOL sp. z o. o, Firma Reklamowa AkcentStudio, Obecny Urad Dohnany i Obecny Urad Stara Bystrica.