JMP.race w Złotym Stoku na Powerade Volvo MTB Marathon (zdjęcia)

W Złotym Stoku na Śląsku odbyła się druga edycja górskich maratonów rowerowych Powerade Volvo MTB Marathon. Na trasie stanęło blisko 750 kolarzy, którzy do wyboru mieli trzy dystanse. Byli wśród nich także zawodnicy nowotarskiego JMP.race, rywalizujący na dystansie mega, liczącym blisko 40km z przewyższeniami sięgającymi 1400 metrów.

Pogoda tego dnia wyjątkowo dopisała. Bezchmurne niebo i wysoka temperatura sprawiły, że rywalizacja była nad wyraz wymagająca. Kolarze z Nowego Targu pokazali się z jak najlepszej strony starając się walczyć o wygraną na dystansie. Zaciętą rywalizację o miejsce na podium stoczył Albert Głowa z bardzo utytułowanym Mateuszem Zoniem, która ostatecznie zakończyła się sukcesem. Albert zdobył bowiem trzecie miejsce open, jak i w swojej kategorii wiekowej.

Krystian Piróg natomiast udowodnił, że drugie miejsce w poprzedniej edycji zawodów nie było przypadkiem. Uplasował się bowiem i tym razem na drugim stopniu podium tracąc do pierwszego zawodnika w kategorii M3 ledwie 30 sekund. Tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Podobnie wysoką formę zaprezentował Piotr Huzior, który w kategorii M4 także zajął drugie miejsce. Taką samą lokatę objął w klasyfikacji generalnej.

Dwunaste miejsce padło łupem Krzysztofa Mrugały, który i tym razem pokazał, że nie straszne są mu karkołomne zjazdy bo bardzo trudnym terenie.

Magdalena Piróg w kategorii M3 zajęła ósme miejsce, co pozwoliło jej w klasyfikacji generalnej objąć trzecią lokatę.

O dużym pechu za to może mówić Marcin Domin, którego defekt wyeliminował skutecznie z walki o dobre miejsce. Ostatecznie dojechał do mety na czterdziestej siódmej pozycji.