Unihokej. Podhale bez medalu

Mrzeżyno było miejscem finałowego turnieju o mistrzostwo Polski juniorek młodszych w unihokeju z udziałem Wiatru Ludźmierz. Jedyny nasz przedstawiciel zajął piąte miejsce.

Ludźmierz rozpoczął zmagania bardzo nerwowo. Pierwszą tercję ze Spartakusem przespał, w drugiej posiadał sporą przewagę, ale grzeszył brakiem skuteczności. Trzecią rozpoczął od szybkiej straty dwóch bramek (52 sekundy), a potem rywal dorzucił trzecią. – Wydawało się, że będzie trudno odwrócić losy spotkania, a jednak Bryniarska w ciągu 2 minut strzeliła trzy gole, po świetnych podaniach Podczerwińskiej i Greli – mówi trener Wiatru Artur Kasperek.

W kolejnych dwóch piątkowych spotkaniach ludźmierzanki poległy. – Porażka z Trzebiatowem zasłużona, ale za wysoka – twierdzi Artur Kasperek. – Przez dwie tercje dotrzymywaliśmy kroku rywalkom, ale potem górę wzięło ich większe ogranie. Były starsze, to było widać w trzeciej tercji, gdzie nas rozklepały. Z kolei z Juniorem zabrakło walki, zaangażowania, takiego jaki zespół prezentował w półfinale. O wyniku zdecydowała pierwsza tercja, przegrana przez nas 0:3. Goniliśmy przeciwniczki, ale je nie dogoniliśmy.

Mimo dwóch porażek Wiatr pozostawał nadal w grze o medale. Nazajutrz musiał jednak wygrać oba spotkania. Tymczasem już w pierwszym zgubił punkty, zremisował z liderem, Wierzchowem.

- To był najlepszy nasz występ – mówi Artur Kasperek. – Niewiele zabrakło, by pokonać wielkie baby. Mieliśmy swoje szanse. Obie bramki straciliśmy w osłabieniu. Niemniej to my będziemy rozdawać medale.

Wiatr pokrzyżował plany WSU i w ostatnim meczu spotkał się z unihokeistkami ze stolicy. Miał jeszcze szanse na brązowy medal, gdyby wygrał. Po dwóch tercjach prowadził 3:1, ale siła fizyczna rywalek w ostatniej odsłonie wzięła górę i zespół z Warszawy uratował punkt, który wysforował go na najniższy stopień podium.

- Byliśmy najmłodszą ekipą turnieju, ustępującą rywalkom siłą, warunkami fizycznymi i doświadczeniem. Za rok, gdy zawodniczki okrzepną, powinniśmy się bić o medal – przekonuje Artur Kasperek.

Wiatr Ludźmierz – Spartakus Sicienko 4:3 (0:0, 1:0, 3:3)

Bramki dla Wiatru: Bryniarska 3, Grela.

Wiatr Ludźmierz – Jedynka Trzebiatów 3:9 (1:3, 2:2, 0:4)

Bramki dla Ludźmierza: J. Ulman, Podczerwińska, Bryniarska.

Wiatr Ludźmierz – Junior Kębłowo 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)

Bramki dla ludźmierzanek: Bryniarska 2, Panek.

Wiatr Ludźmierz WSU Wierzchowo 2:2 (1:0, 0:2, 1:0)

Bramki dla Wiatru: Bryniarska 2, Truty.

Wiatr Ludźmierz – Orlęta Warszawa 3;3 (1:1, 2:0, 0:2)

Bramki dla Ludźmierza: Bryniarska 2, Radecka.

Wiatr: K. Jachymiak – J. Ulman, Chowaniec, Byrniarska, Podczerwińska, Radecka – Al. Jachymiak, M. Ulman, Panek, Grela, Truty – Dynda, Hrapkiewicz, Banach, Sąder. Trener Artur Kasperek.