Albert Głowa z JMP.race - najlepszy w Karpaczu (galeria)

15 czerwca rozegrana została 4 edycja Powerade Volvo MTB marathon, która tym razem gościła w Karkonoszach. To właśnie w Karpaczu miała miejsce najtrudniejsza edycja maratonów kolarskich w Polsce. Trasa, która od kolarzy wymagała nie tylko doskonałego przygotowania fizycznego, ale również nienagannej techniki pokonywania stromych kamienistych zjazdów.

Na starcie dystansu Mega stawiło się 350 kolarzy z całej Polski, którzy do pokonania mieli 50 km z różnicą przewyższeń 1900 m.

W tych warunkach nie miał sobie równych Albert Głowa reprezentujący JMP.race. Albert wygrał swoją kategorię M2 jak również cały wyścig OPEN, deklasując swoich rywali.

Na odleglejszych pozycjach przyjechali na metę inni zawodnicy JMP.race Krystian Piróg 4 miejsce, Ernest Kurowski 9 miejsce oraz Krzysztof Mrugała 10 miejsce.

Tydzień wcześniej odbyły się zawody z cyklu Cyklokarpaty które tym razem gościły w Strzyżowie.

Wymagająca kondycyjnie interwałowa trasa nie dawała wytchnienia. Znakomicie zaprezentował się Krzysztof Mrugała, który zajął 2 miejsce w kategorii M3 na dystansie Mega.

W Strzyżowie na dystansie Mini wystartował również Kuba Żuławiński(BIKE FUN JMP.race), który zameldował się na mecie na 4 pozycji w kategorii M1.