JMP.race na Pętli Beskidzkiej i Bike Maratonie (zdjęcia)

Prawie 400-osobowy, kolorowy peleton kolarzy ruszył w sobotnie przedpołudnie 6 lipca na trasę wyścigu „Pętla Beskidzka” w Wiśle. Ten kultowy, beskidzki maraton szosowy już po raz siódmy gościł na asfaltowych trasach w ramach ogólnopolskiego cyklu Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton.

„Pętla Beskidzka” to największa impreza kolarstwa szosowego w Beskidach, skierowana dla kolarzy amatorów, której trudne i malownicze trasy zlokalizowano już po raz drugi w mieście przyjaznym kolarzom – Wiśle. Patronat honorowy nad wyścigiem objęli Burmistrza Miasta Wisła Jan Poloczek oraz Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk. Głównym celem imprezy jest propagowanie kolarstwa szosowego oraz promocja walorów sportowo-turystycznych Miasta Wisły i okolic.
Zawodnicy mieli do pokonania dystans PRO liczący 96 km i 2400 m przewyższenia, który przebiegał w większości na zamkniętej dla ruchu rundzie w okolicach Kubalonki, Zameczku i Stecówki.
Kolarskim zmaganiom na tej trudnej, wymagającej i niezwykle urokliwej trasie towarzyszyła rewelacyjna pogoda. W sobotę nie spadła ani jedna kropla deszczu mimo, że dzień wcześniej nad Wisłą przeszły gwałtowne burze. Drogi przed godziną startu zdążyły obeschnąć, zatem tradycja udanej pogody została szczęśliwie podtrzymana i to siódmy raz z rzędu. Baza zawodów oraz start wyścigu zlokalizowano na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince.
Kolarze z JMP.race po raz kolejny pokazali sportowy pazur jadąc na czołowych miejscach w tym wyścigu. I tak w kategorii B drugie miejsce zajął Krystian Piróg ustępując pola jedynie Adamowi Żuberowi. Za nimi na mecie nowotarżanie meldowali się w następującej kolejności: