Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:0

W piątek, 19 lipca o godz. 20:30 Wisła zainaugurowała rozgrywki Ekstraklasy. Pierwszym przeciwnikiem Białej Gwiazdy był Górnik Zabrze.

Wisła agresywnie rozpoczęła spotkanie, nie potrafiła jednak stworzyć dogodnych okazji do zdobycia gola. Jedyną groźną sytuację miał Stolarski, który postraszył gości strzałem z dystansu w 11. minucie. Piłka przeleciała jednak nad bramką Witkowskiego. Później więcej dogodnych sytuacji stworzył sobie Górnik, ale nie potrafił przekuć ich na bramkę.

W drugiej połowie stuprocentową okazję zmarnował Nakoulma. Z pojedynku sam na sam zwycięsko wyszedł Miśkiewicz.

Spotkanie momentami rozgrywane było w dobrym tempie, ale sporo było niedokładności w grze obu zespołów. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowo - 0:0.