Bądźmy razem w obliczu tragedii
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
- Tragedia, która nas dotknęła, przekracza to, co może odczuć nasze serce i rozum. Małopolska i cała Polska czują ogromny żal, ale też mamy poczucie niewyobrażalnej straty. Zginęli nie tylko ludzie najważniejsi dla naszego państwa, ale także bliscy nam Małopolanie: przyjaciele, krewni, sąsiedzi. Bądźmy więc razem w obliczu tej tragedii. Przed nami tydzień żałoby narodowej. Przeżyjmy go godnie i w skupieniu - apeluje do Małopolan Stanisław Kracik, wojewoda małopolski.
W Krakowie przy ul. Basztowej 22 od soboty wpisywać się można do księgi kondolencyjnej wystawionej wspólnie przez Stanisława Kracika oraz Marka Nawarę, marszałka województwa małopolskiego. Wspólne księgi wyłożone zostały również w delegaturach Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie i w Nowym Sączu.W niedzielę o godz. 12 cała Małopolska na dwie minuty pogrążyła się w skupieniu, aby uczcić ofiary tragedii. Na polecenie wojewody małopolskiego włączone zostały syreny alarmowe. Strażacy, zamiast hejnału zagrali z Wieży Mariackiej pieśń "Łzy matki".
W sobotę tłumy mieszkańców Krakowa i Małopolski modliły się podczas mszy świętej poświęconej ofiarom, odprawionej przez kardynała Stanisława Dziwisza w Katedrze Wawelskiej. W nabożeństwie wzięli udział: Stanisław Kracik, wojewoda małopolski, Marek Nawara, marszałek województwa małopolskiego oraz Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.
Księgi kondolencyjne wyłożone są: w Krakowie w budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Basztowej 22, w sali obrad na I piętrze, w w Tarnowie w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy al. Solidarności 5-9, w sali konferencyjnej, w Nowym Sączu w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Jagiellońskiej 52, w hallu. Wpisów można dokonywać w poniedziałek w godz. 9-17, od wtorku do piątku w godz. 7.30-15.30.
źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki
Więcej na temat
komentarze
reklama