Katarzyna Wąsek druga w zawodach FIS w Australii

Bardzo dobre wieści nadchodzą z Australii, gdzie odbywa się zgrupowanie treningowe młodych polskich alpejczyków z teamu TAURON Bachleda Ski. Katarzyna Wąsek (17 l.) rozpoczęła nowy sezon od zajęcia drugiego miejsca w zawodach FIS w slalomie, które rozegrane zostały w ośrodku Mt. Buller. Polka bardzo szybka w slalomie. Ustępuje jedynie szykującej się do startu w igrzyskach Emily Bamford.

Młoda reprezentantka Polski była najszybsza w pierwszym przejeździe, pokonując m.in. Emily Bamford (21 l.), trzykrotną zwyciężczynię Pucharu Kontynentalnego Australii i Nowej Zelandii w slalomie, szykującą się do startu w igrzyskach olimpijskich w Soczi. W drugim przejeździe Australijka, która na co dzień trenuje w Mt. Buller lepiej poradziła sobie z trudnymi warunkami na trasie i ostatecznie stanęła na najwyższym stopniu podium.

„Pierwszy przejazd poszedł bardzo gładko i bez żadnych błędów, nie był to też trudny slalom. Drugi przejazd miałyśmy na typowo męskiej trasie, puszczonej na wprost, a ja wolę skręcać. Mimo wszystko jak na pierwszy start w Australii i w nowym sezonie było dobrze!” - komentowała po rozdaniu nagród zadowolona zawodniczka z Ustronia.

Trzecia była Amerykanka Caroline Barry (22 l.), która rok teamu triumfowała w Mt. Buller.

Startujący w tych samych zawodach Piotr Oramus (18. l) zajął dziewiętnaste miejsce. Pecha miał Kuba Ilewicz (26 l.), który niestety nie ukończył drugiego przejazdu.
Starty w zawodach FIS są ostatnim etapem zgrupowania treningowego grupy TAURON Bachleda Ski. Przed powrotem do Polski trójkę zawodników czeka jeszcze rywalizacja w mistrzostwach Australii w slalomie i slalomie gigancie w Thredbo (12 - 15 sierpnia).