Agata Ciszek w pięknym stylu zdobyła Mistrzowski tytuł

W Morawie koło Strzegomia odbyły się Mistrzostwa oraz Puchar Polski Kuców w skokach przez przeszkody. Startowało prawie 90 kuców w różnych kategoriach w zależności od wzrostu kucyka oraz wieku zawodnika. Najliczniejszą grupę "C" (kuce o wzroście od 132 - 141 cm dosiadane przez dzieci w wieku od 11-16 lat) reprezentowała zawodniczka z Podhala - Agata Ciszek na kucu Jos. Nie dała rywalom żadnych szans i w pięknym stylu zdobyła Mistrzowski tytuł.

Do pokonania był tor przeszkód o wysokości 95 - 100 cm złożony z 8 - 11 przeszkód pokonywany cztery razy w różnym ustawieniu.

- Agata pokonała wszystkie przeszkody bezbłędnie oraz bardzo szybko, dzięki czemu została zakwalifikowana do rozgrywki o medale. Trzymając nerwy na wodzy ukończyła rozgrywkę bez żadnych błędów w najlepszym czasie i stanęła na najwyższym miejscu na podium - relacjonuje trenerka.

Agata mieszka w Skawie, a trenuje w "Ranczo Hajnos" w Czarnym Dunajcu, gdzie też trzyma swojego kuca i pod okiem trenerki - Wiolety Hajnos, utytułowanej zawodniczki, która czynnie startuje w zawodach krajowych i międzynarodowych w konkurencji Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW) - doskonali swoje umiejętności jeździeckie.

Jak wyjaśnia Wioleta Hajnos, podstawową dyscypliną Agaty jest również WKKW - korona jeździectwa, wymagająca największej precyzji i wytrzymałości, zwłaszcza w próbie terenowej. W tej dziedzinie Agata Ciszek ma również kilka bardzo dobrych osiągnięć, m.in. II miejsce w krajowych zawodach w Jaroszówce, II miejsce w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz sam start w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bogusławicach w WKKW i skokach. - Dzięki swojej pracowitości pnie się coraz wyżej i jak na drugi rok startów, każdy może jej pozazdrościć sukcesów - podsumowuje trenerka.