Marzena Bryniarska na Czech Open

PRAGA. W rozgrywanym w Czechach międzynarodowym turnieju unihokeja Czech Open, prócz męskiej drużyny Black Shadows Nowy Targ, która zajęła w ogólnej klasyfikacji 23 miejsce na turnieju, gościnnie w żeńskim zespole Elita Praga youngsters wystąpiła grająca w MMKS Podhale Nowy Targ Marzena Bryniarska. Ze swoją drużyną wywalczyła drugie miejsce.

Marzena do Czech przyjechała na zaproszenie, które zostało jej złożone już rok temu by zagrać z zawodniczkami praskiej drużyny. Do Pragi zawitała już tydzień przed turniejem by wraz ze swoim „nowym” zespołem potrenować i zgrać się. Po tygodniu wspólnych treningów w zespole składającym się z dziewcząt z różnych narodowości Elite Praha Youngsters przystąpił do turnieju. Na trzy mecze w grupie dwa wygrał a jedno zremisował. W play off ogrywał po kolei zespoły w 1/16 , 1/8, ¼ i ½ finału. W finale jednak uległ szwedzkiemu KAIS Mora UIF 3:6 i w rozgrywkach zajął 2 miejsce. Marzena Bryniarska pokazała się z bardzo dobrej strony na turnieju, zdobyła 2 bramki i jak na razie, jako jedyna osoba z Polski w historii była w finale Czech Open. - Wyjazd do Czech uważam za jak najbardziej udany. Na początku towarzyszyły mi nerwy i stres, ale okazało sie to zbędne. Początki były trudne, ale potem poszło nawet dobrze ponieważ atmosfera, jaka panuje jest nie do opisanie to nie to, co u nas. Przyjęto mnie bardzo dobrze i bardzo dziękuje Całej Elicie Pradze za mile spędzony czas w Pradze - mówi Marzena. Reprezentantka MMKS dostała szansę zostania tam na dłużej, ale jak sama mówi jest jeszcze nie gotowa - Jak opanuje język czeski i angielski w średnim stopniu to może w przyszłym roku zagram. Tu w Czechach nikt przede mną drzwi nie zamyka.