Stefania Staszel najlepszą "orliczką" na mistrzostwach Polski w maratonie MTB

Katarzyna Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyclo-Korona Kielce) i Piotr Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team) zostali mistrzami Polski w elicie kobiet i mężczyzn w maratonie MTB, rozgrywanym w Obiszowie. Wśród orliczek na najwyższym stopniu podium stanęła Stefania Staszel (KS Luboń Skomielna Biała).

W rywalizacji mężczyzn tytuł najlepszego maratończyka MTB w kraju zdobył Piotr Brzózka. Drugi był jego brat Adrian. Brązowy medal przypadł Wojciechowi Halejakowi (Las Vegas Power Energy Drink). Mistrzostwo Polski U-23 wygrał Bartłomiej Wawak. Srebro zawisło na szyi Piotra Kurczaba (Sante BSA Tour), a brąz Adriana Kucharka (4F Racing Team).

W Mistrzostwach Polski Amatorów triumfował Michał Putz. – Przygotowywałem się do tego startu około 4 miesięcy. Było bardzo ciężko, na 25 km do mety postanowiłem zaatakować. Opłaciło się. – stwierdził nowy mistrz Polski amatorów. Na trasie rywalizował także Prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Wacław Skarul.

źródło: pzkol.pl, zdj. arch. Stefani Staszel