Mateusz Polaczyk na podium Mistrzostw Świata!

Mateusz Polaczyk, wychowanek Pienin Szczawnica, wywalczył brązowy medal w mistrzostwach świata w kajakarstwie górskim w kajakowej jedynce. Złoto i srebro trafiło do reprezentantów Czech, mistrzem świata został Vavrinec Hradilek, a wicemistrzem Jiri Prskavec.

Mateusz Polaczyk w półfinałowym przejeździe przejechał bezbłędnie i w efekcie uzyskał bardzo dobry wynik – 96,13. Jak się później okazało, lepszy rezultat zmierzono jedynie drugiemu zawodnikowi tegorocznego Pucharu Świata, Niemcowi Hannesowi Aignerowi (95.41). Tuż za Polakiem uplasował się Hiszpan Samuel Hernanz (96.78). Na piątej pozycji zmagania zakończył wicemistrz olimpijski z Londynu i zarazem główny faworyt gospodarzy, Czech Vavrinec Hradilek (strata 1.92).

Dzięki znakomitemu występowi w półfinale Polak startował jako drugi od końca. Wicemistrz świata sprzed dwóch lat, czwarty kajakarz igrzysk olimpijskich w Londynie, wytrzymał presję i bezbłędnie pokonał tor w Pradze, plasując się na trzecim miejscu. Nasz zawodnik uzyskał czas 95.98 i przegrywał tylko z reprezentantami gospodarzy Vavrincem Hradilkiem i Jiři Přskavcem. Do tego drugiego Polak stracił tylko 8 setnych sekundy, natomiast Hradilek był lepszy od naszego reprezentanta o 1.38 sekundy. Na starcie pozostawał jeszcze Hannes Aigner. Niemcowi nie wyszedł jednak przejazd. Aigner złapał 4 karne sekundy, uzyskując łącznie piąty wynik, co oznaczało, że Mateusz Polaczyk stanie na najniższym stopniu podium mistrzostw świata.

źródło: SportowePodhale.pl