III liga mężczyzn: WKS Wawel Kraków - TS Podhalański Czarny Dunajec. Udany rewanż TSP (film)

Po zaciętym meczu siatkarze WKS Wawel Kraków przegrali przed własną publicznością z zespołem TS Podhalański Czarny Dunajec 2 - 3 (25:15, 21:25, 27:25, 21:25, 12:15). Tym samym górale wzięli rewanż na "krakusach" za porażki z zeszłego sezonu.

Pierwszy set to absolutna dominacja wojskowych. Utrzymywali zagrywkę na dobrym poziomie. Zespół z Podhala nie miał żadnych kontrargumentów, aby podjąć walkę. Scenariusz drugiego i czwartego seta wyglądał podobnie - przewaga wypracowana w środkowej fazie seta została dowieziona, choć nie bez kłopotów, do końca tych partii.

W secie trzecim znowu wkradły się nerwy i chyba zbyt chcieliśmy. To nie pozwala nam grać na luzie. Stąd taka szarpana gra i sporo błędów - wspomina libero górali Grzegorz Dziedzic. Wynik zadawala, choć niedosyt pozostaje. Stać nas było na komplet punktów przy wyniku 3:1. Musimy ustabilizować formę i głowy, aby nie było w nas tyle niepokoju. Na szczęście do kolejnego meczu mamy niemal trzy tygodnie, więc mamy czas na pracę. Ciężki mecz przed nami - kolejne wyjazd, tym razem do Świnnej Poręby, zaplanowano na 9 Listopada. Mamy nadzieję, że "pierwsze koty za płoty" i będziemy chcieli wywieźć z Zalewu 3 pkt, choć nie będzie to łatwe zadanie - podsumował Dziedzic.

Składy:
Wawel: trener: Kopański
Pysz, Masel, Węziński, Fremel, Siręk, Fenoszyn, Kołodziej, Lasoń (kapitan), Zych, libero - Nowakowski, Zawadzki

TSP: trener: Piotr Pagacz
Augustyniak, Bulanda, Grzybacz, Majewski (kapitan),Budz, Gut, Mrożek, Leja, Bałos, Kapuściak, libero - Dziedzic

Poniżej - krótka relacja z meczu i wywiad z trenerem Piotrem Pagaczem oraz tabela.