Unihokej. Nie było wątpliwości, kto jest lepszy

W meczu awansem drugiej kolejki rozgrywek Juniorek Starszych w unihokeju pomiędzy MMKS Podhale a Wiatrem Ludźmierz zwyciężyły Mistrzynie Polski.

Od pierwszych minut zarysowała się znacząca przewaga unihokeistek Podhala. Dziewczyny jednak raziły nieskutecznością a i bramkarka Wiatru miała swój dzień gdyż broniła jak w transie. Nowotarżanki nie mogły znaleźć sposobu na nią i tylko dzięki jej znakomitym interwencjom po dwóch tercjach Ludźmierz przegrywał tylko 0:8 gdyż równie dobrze na tablicy wynik mógł być zdecydowanie wyższy dla Podhala. Ludźmierz również miał kilka sytuacji, ale wszystko wyłapywała strzegąca bramki MMKS Młynarczyk. W trzeciej tercji w końcu akcje przełożyły się na bramki i ludźmierzankom udało się strzelić Podhalu aż 4.

MMKS Podhale Nowy Targ – Wiatr Ludźmierz 12:4 (4:0 ; 4:0 ; 4:4)

Najlepsze zawodniczki meczu: Podhale: Kowalczyk ; Wiatr: Podczerwińska

MMKS: Młynarczyk - Krzystyniak, Gąsienica, Florek, Lasyk, Lech, Fryźlewicz, Majerczak, Mamak, Łojek, Podlipni, Kowalczyk, Florczak. Trener: Arkadiusz Pysz

Wiatr: Jachymiak K.- Ulman A., Truty K., Truty W., Skiba, Ulman W., Podczerwińska, Ulman Joanna., Banach, Chowaniec, Panek, Jachymiak A., Grela, Ulman Justyna, Hrapkowicz ; Trener: Artur Kasperek

Opinie po meczowe:

Zuzanna Lech (Podhale)
Wynik 12:4 cieszy, jednak nasza gra pozostawia wiele do życzenia.Pierwsza i druga tercja przebiegały po naszej myśli, jednak zawodziła skuteczność przy oddawanych strzałach. W trzeciej tercji między nasze szeregi wkradły się indywidualne błędy i oddałyśmy rywalkom 4 bramki. Wynik jednak pozostał na korzyść naszej drużyny, a nam pozostaje wyciągnąć lekcje z popełnionych błędów i wyeliminować je przed następnymi ligowymi spotkaniami

Magdalena Mamak (Podhale)
Rozegrałyśmy drugi mecz z dziewczynami z Ludźmierza. Zakończył się naszym zwycięstwem. W pierwszym meczu było wiele niewykorzystanych sytuacji, tym razem widać było poprawę, ale jest jeszcze wiele rzeczy, nad którymi musimy popracować. Popełniłyśmy kilka błędów w obronie, co kosztowało nas utratę bramek, ale jesteśmy pozytywnie nastawione przed następnymi spotkaniami i będziemy trenować, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.

Anna Podlipni (Podhale)
Wczorajszy mecz z Ludźmierzem pozwolił nam zdobyć kolejne trzy punkty. Możemy być z tego zadowolone, jednak nasza gra jeszcze jest daleka od doskonałej. Popełniamy dużo indywidualnych błędów, przez co tracimy bramki. Czeka nas jeszcze dużo pracy, aby powalczyć o obronę Mistrzowskiej korony, jednak łatwo się nie poddamy i postaramy się udowodnić, że ponownie zasługujemy na ten tytuł. Serdecznie zapraszamy na nasze kolejne mecze