Halowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Lekkoatletyce (zdjęcia)

W Hali Uczniowskiego Klubu Sportowego Gminy Brzeszcze, Małopolski Związek Lekkiej Atletyki przeprowadził IV Mistrzostwa Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych oraz II Mistrzostwa Młodzików. Odnotowano ponad 400 startów w sześciu konkurencjach: 60 m przez płotki, 60 m, skok w dal, trójskok, skok wzwyż, pchnięcie kulą.

Zawodnicy UKS „Gimpel” Nowy Targ startowali w Halowych Mistrzostwach po raz drugi. Tym razem zdobyli trzy medale, o dwa mniej niż w roku ubiegłym, ale za to z cenniejszego kruszcu. Bardzo dobrze spisali się miotacze kulą. Złote medale zdobyli - Krzysztof Kosakowski w kategorii juniorów młodszych (5 kg – 12.41m) ustanowił halowy rekord Klubu i Tomasz Baran w juniorach (6 kg – 13.32 m). Mimo że obaj przeszli do wyższej kategorii wiekowej, to utrzymali pozycje liderów po sezonie 2013. Na piątym miejscu uplasował się Jan Groński w pchnięciu kulą 6 kg – 10.94 m. Po raz pierwszy startowały w halowych zawodach dziewczęta. W kategorii młodziczek Justyna Baran ustanowiła rekord Klubu w pchnięciu kulą 3 kg wynikiem 8.02 m, wystarczyło to na szóste miejsce. Małgorzata Cygoń zdobyła srebrny medal w skoku w dal, w biegu na 60 m ustanowiła pierwszy halowy rekord Szkoły juniorek – 9.97, zajęła szóste miejsce. Oskar Nowak w finale skoku w dal juniorów był szósty, wynikiem 5.48 m wyrównał, ustanowiony w roku ubiegłym, halowy rekord Szkoły Jakuba Stojka. Rekord Szkoły juniorów młodszych ustanowił Jakub Złahoda w biegu na 60 m – 7.87 (11miejsce), poprawił wynik Oskara Nowaka. Startujący po raz pierwszy w zawodach klubowych Jakub Cholewa zajął 10 miejsce w biegu na 60 m juniorów – 7.81.