Finał Diecezjalny Mistrzostw Polski w Piłce Halowej Służby Liturgicznej wygrała drużyna z Rdzawki

W Liszkach koło Krakowa odbył się Finał Diecezjalny Mistrzostw Polski w Piłce Halowej Służby Liturgicznej pod Patronatem Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza. Organizatorem rozgrywek było Duszpasterstwo Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej. Po raz trzeci w turnieju udział wzięli ministranci z Rdzawki.

Po wyjściu na 1 miejscu z 4 drużynowej grupy w półfinale zagrali z Parafią Mogiły z Krakowa. Reprezentanci Podhala zwyciężyli z Cystersami 1:0. W finale pokonali drużynę z Niegowici 4:2 i tym samym zdobyli I miejsce.

Bramkarz drużyny ze Rdzawki Adam Dziechciowski dostał statuetkę najlepszego bramkarza turnieju.

Zawodnicy zostali nagrodzeni pucharem, medalami i dyplomem, ale największym wyróżnieniem jest reprezentowanie Diecezji Krakowskiej w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 1 i 2 maja w Lublinie.

Skład zwycięskiej drużyny: Adam Dziechciowski, Przemek Zając, Piotr Stolarczyk, Mateusz Dziechciowski, Grzegorz Dziechciowski, Piotr Piłat, Łukasz Piłat, Marcin Świder, Maks Kowalczyk i Damian Jurzec.

źródło: zawodnicy z Rdzawki