VI Memoriał Trenerów i Mecz Młodzików w Lekkoatletyce (zdjęcia)

Na inaugurację sezonu, Małopolski Związek Lekkiej Atletyki przeprowadził zawody poświęcone pamięci Trenerów, wychowawców Olimpijczyków i reprezentantów Polski, śp. śp. Bogumiła Swiby, Kazimierza Świerzowskiego, Jana Puchera. Odbył się również mecz młodzików, reprezentantów województw Świętokrzyskiego, Podkarpackiego i Małopolskiego. W Mitingu brali udział także zawodnicy z województw Śląskiego i Mazowieckiego.

Wyniki zawodników UKS „Gimpel” Nowy Targ, działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Targu, w biegach Memoriałowych na 1000 metrów: w klasyfikacji open, obejmującej wszystkie serie, Robert Bieda zajął dziesiąte miejsce; wśród juniorów Oskar Nowak uplasował się również na dziesiątej pozycji; w kategorii juniorek Małgorzata Cygoń zajęła piąte miejsce.

W rzutach, najwyżej sklasyfikowano juniora młodszego Krzysztofa Kosakowskiego, w pchnięciu kulą (5 kg) i rzucie dyskiem (1,5 kg) zajął trzecie miejsce, uzyskał rezultaty 12.30 i 32.92 m (rekord życiowy). Tomasz Baran w rzucie dyskiem 1.75 kg, uplasował się na czwartej pozycji wynikiem 32.07 m (rekord życiowy). W gronie młodziczek Justyna Baran zajęła siódme miejsce w rzucie dyskiem i dziewiąte w pchnięciu kulą.