Unihokej. Przerwana hegemonia - mistrzem Zielonka

NOWY TARG. Byli w ogródku, witali się z gąską, ale na własne życzenie nie zdobyli mistrzostwa Polski. Tym samym trwająca od 1999 roku hegemonia Nowego Targu w unihokeju męskim została przerwana. Po raz pierwszy na tronie zasiadła Zielonka.

Do 54. minuty spotkanie było pod kontrolą Szarotki. Prowadziła 6:3, grała rozsądnie, konsekwentnie w obronie, a kontry wyprowadzała zabójcze. Wtedy jednak na środku boiska nieodpowiedzialnie zachował się Luberda. Kara, potem druga dla Chlebdy i stało się. Z wygranego meczu zrobił się horror. Zielonka zdobyła dwa gole w przewadze, a w 58 minucie i 5 sekundzie doprowadziła do wyrównania i dogrywki, która nie wyłoniła zwycięzcy. W karnych główne role odegrali arbitrzy. Gwizdnęli cofnięcia Dzirudzikowi, Spyrze i Kasperkowi.

Brązowy medal przypadł Góralom, którzy rozbili Absolwenta. W 5 minucie, w odstępie 23 sekund, strzelili trzy gole. Po 10 minutach poradzili 7:0 i mecz został rozstrzygnięty. W kolejnych minutach Górale nie grali już z maksymalną koncentracją, szczególnie w liniach defensywnych. Nie forsowali też wysokiego tempa i przeciwnik uratował twarz.