Podhale wicemistrzem w unihokeju

Nie udało się Podhalu sięgnąć po koronę mistrza kraju w unihokeju kobiet. Szkoda, bo zabrakło tak niewiele. Nowotarżanki po niesamowitym boju „złoto” przegrały w dogrywce.

Dziewczęta zasługują jednak na wielkie brawa. Dostarczyły nam niesamowitych emocji. Przeżyliśmy huśtawkę nastrojów, bo goniły wynik, potem poprowadziły 3:1 i 4:3, ale za każdym razem unihokeistki znad morza doprowadzały do wyrównania. W dogrywce zabrakło szczęścia, które uśmiechnęło się do rywalek. Jak niewiele dzieli sukces od porażki.
Szarotka wraca z Poznania bez medalu. O porażce z Trzebiatowem zadecydowały błędy w defensywie. Po 20 minutach góralki prowadziły 1:0, ale po 36 sekundach drugiej tercji przegrywały 1:2, a po 10 minutach 1:4. Nowotarżanki nie skapitulowały i w 47 minucie zdołały doprowadzić do wyrównania, ale szybko powtórzył się koszmar z pierwszych minut drugiej tercji. Proste straty piłeczek i bramek, i… - Uszło z dziewcząt powietrze – powiedział trener Lesław Ossowski. – Pozostał żal. Dziewczyny są smutne, ale to młoda ekipa i powinna podnieś głowę do góry.

Tylko Anna Kubowicz z Szarotki znalazła się w zespole All Stars Super Finału. Za to Justyna Florczak z Podhala wybrana została najlepszą zawodniczką sezonu.