Ania Sojka zdobyła Puchar Polski w Zjeździe (Diverse Downhill Contest)

Zawodniczka Kingston Racing Team Ania Sojka wywalczyła Puchar Polski podczas zawodów Diverse Downhill Contest w Myślenicach. Drugie miejsce w klasie Masters zdobył Darek Skowroński.

Anna Sojka w tym sezonie nie przegrała ani razu, dlatego w Myślenicach z kompletem punktów odebrała Puchar Polski.

"Nie muszę chyba mówić, że jestem po prostu szczęśliwa, a ten sezon ułożył się dla mnie bajecznie. Wprawdzie czekają nas jeszcze starty we wrześniu, ale już myślę o przyszłym roku i - mam nadzieję - kolejnych sukcesach" - mówi Anna cytowana na www.kingston.com.

Podczas ostatniego treningu groźnie wyglądający wypadek zaliczył Darek. Z dużą prędkością uderzył w drzewo doznając urazu szyjnej części kręgosłupa. Po konsultacji medycznej zdecydował się jednak na start i… zajął piąte miejsce wśród polskich zawodników. "Do tej pory dzwoni mi w głowie po upadku. To cud, że w ogóle wystartowałem. Tym bardziej cieszę się, że zająłem wysokie miejsce, a przede wszystkim obroniłem 2 lokatę w klasyfikacji generalnej" - komentuje Skowroński.

Anna Sojka
KS Wisła, RMF FM Mountain Dew, Plus - Remerx , Kingston Racing Team ) Ania jest jedną z niewielu kobiet w Polsce startujących w zawodach w zjeździe (DH) i fourcrossie (4X). Jest bardzo utytułowaną zawodniczką i ma na swoim koncie wielokrotne tytuły Mistrza i Wicemistrza Polski oraz udział w Mistrzostwach Europy. Z powodzeniem startuje również zagranicą. Przygodę z kolarstwem górskim rozpoczęła w 1994 w wiślańskim klubie KS Wisła. Od tamtej pory praktycznie nie rozstaje się z rowerem, zdobywa coraz większe doświadczenie a kolarstwo ekstremalne stało się dla Ani prawdziwą życiową pasją. Oprócz kariery sportowej jednym z jej głównych celów jest ukończenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, gdzie studiuje dziennie na IV roku ekonomii.

Dariusz Skowroński
KK Wilanów, RMF FM Mountain Dew, Kingston Racing Team
Darek jest jednym z najbardziej doświadczonych i rozpoznawalnych zawodników polskiej sceny zjazdowej. Ma na swoim koncie liczne sukcesy min. Wicemistrzostwo Polski w dualu, 3 miejsce - Klasyfikacja generalna Dainese DH Cup, 5 oraz 3 miejsce na Mistrzostwach Polski w Zjeździe. Startuje też w maratonach ekstremalnych gdzie zajmuje również bardzo wysokie lokaty, min: 2 miejsce w maratonie 24-godzinnym. Wygrał plebiscyt portalu internetowego Dh-zone na najpopularniejszego zawodnika dh w sezonie 2002.