Krótkie loty naszych skoczków

Skoczkowie narciarscy zainaugurowali sezon na igielicie Letnim Pucharem Kontynentalnym. Zdominowali go Słoweńcy. W Kranju dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał wicemistrz olimpijski z Soczi Peter Prevc. Ciekawostką jest, iż w drugim konkursie całe podium zajęli bracia Prevc. A Polacy? Zaliczyli krótkie loty.

W pierwszym konkursie Słoweniec uzyskał odległości 114,5 i 112 metrów. Jego przewaga nad drugim skoczkiem wyniosła aż 30,1 pkt. Nazajutrz do wygranej wystarczyły mu krótsze skoki, na odległość 106 oraz 109 metrów. Najlepszym z Polaków w pierwszym dniu zawodów okazał się Stefan Hula, który zajął 9 miejsce, dzięki skokom na odległość 102,5 oraz 107 metrów. Pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej dopisali również: Jakub Wolny, który uplasował się na 15 pozycji za skoki 106 i 109 m, Bartłomiej Kłusek (19. miejsce; 100,5 i 108), Aleksander Zniszczoł (20. miejsce; 101,5 i 102,5 ) oraz Klemens Murańka (27. miejsce; 98 i 99). Tylko Grzegorz Miętus nie punktował, zajął 31 miejsce.

Nazajutrz było już gorzej. Najlepszy z biało-czerwonych okazał się Jakub Wolny, po dwóch skokach mierzących 107,5 metra otworzył drugą dziesiątkę. Punktowali jeszcze: Stefan Hula, który za skoki 102,5 i 104 metry uzyskał notę, która dała mu 19 miejsce. Bartłomiej Kłusek sklasyfikowany został na 22 pozycji za skoki na odległość 103,5 i 106,5 m, Aleksander Zniszczoł dwie pozycje niżej (skoki: 104 i 107,5). Klemens Murańka i Grzegorz Miętus zakończyli start już po pierwszej serii.