Muzyka Zaklęta w Drewnie - zaproszenie na koncert
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na koncert w ramach Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”, który odbędzie się w niedzielę 3 sierpnia br. o godz. 17:00 w kościele pw. św. św. Apostołów Filipa i Jakuba w Sękowej.
Wystąpi Angela Gaber z Zespołem w składzie: Angela Gaber – śpiew, Tomasz Dybała – gitara, bouzouki, Ernest Drelich – etniczne instrumenty perkusyjne oraz Robert Onacko - gitara elektryczna.W programie:
Opowieści z Ziemi
To swoista interpretacja muzyki tradycyjnej z różnych zakątków świata oraz kompozycje własne muzyków, tworzące dziką przestrzeń wrażeń i odczuć. Ich muzyczny świat improwizacji zaskakuje i tworzy niepowtarzalnej jakości atmosferę. Jak sami artyści mówią, to muzyczny proces w poszukiwaniu własnej pieśni. W spotkaniu tych osobowości tkwi niezwykła siła i urok. Czerpią z tradycyjnych źródeł nie pozostając obojętni wobec własnej intuicji w tworzeniu muzyki jak i identyfikacji z przyrodą, w której pełno jest muzycznych zjawisk i emocji. W tym właśnie klimacie, bliskim Ziemi i przyrodzie, wspólnie tworzą oryginalne aranżacje i improwizują w poszukiwaniu...
Angela Gaber swoim głosem przywołuje różnorodne muzyczne krajobrazy, poprzez poszukiwania języka wyrazu odpowiedniego do różnych nastrojem opowieści. Wysnuwa pieśni z tego, co świadome i nieświadome, widzialne i niewidzialne. Z niezwykłą intuicją stosuje gamę środków nawiązując do tradycji ludowych, quasi-dziecięcych zabaw głosem, czy wręcz odrealnionej ekspresji prewerbalnej. Angeli Gaber towarzyszyć będą:
Tomasz Dybała – gitara, bouzouki. Założyciel folkowej grupy Kapela na Dobry Dzień. Zaangażowany w folkowe projekty muzyczne.
Ernest Drelich – etniczne instrumenty perkusyjne (conga, bongosy, djembe, didgeridoo, kaliba) poza działalnością koncertową zajmuje się tworzeniem własnych instrumentów etnicznych.
Robert Onacko - gitara elektryczna, miłośnik progresji, eksperymentu i wolności w muzyce.
Skład ten łączy brzmienie gitar, instrumentów etnicznych, energetycznych bębnów z ciepłym wokalem. Oryginalne aranżacje, interpretacja tworzą niepowtarzalny nastrój muzyki na żywo. Tworzyli także muzykę do spektakli. Ich muzyka zwróciła uwagę jury na wielu konkursach na interpretację muzyki tradycyjnej. Są laureatami prestiżowych festiwali folkowych jak Festiwal Folkowy Polskiego Radia - Nowa Tradycja czy Międzynarodowy Festiwal Folkowy - Mikołajki Folkowe.
Zapraszamy na kolejne koncerty Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”:
10.08, godz. 18:00 Binarowa, kościół pw. św. Michała Archanioła (UNESCO)
17.08, godz. 16:00 Jodłownik, kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny
24.08, godz. 18:00 Nowy Sącz, kościół pw. św. Rocha
Wstęp na koncert jest wolny!
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www.drewniana.malopolska.pl
s/
Więcej na temat
komentarze
reklama