Skoki. Sześciu punktowało

Tym razem młodzi polscy skoczkowie nie załapali się na „pudło” w konkursie skoków narciarskich w cyklu FIS Cup w niemieckim Hinterzarten. Najwyżej sklasyfikowany został Andrzej Stękała, na piątej pozycji. Oprócz niego punktowało jeszcze pięciu biało- czerwonych.

Andrzej Stękała oddał skoki na odległość 99 i 103 m. Po pierwszej serii konkursowej był trzeci. Prowadził Kevin Horlacher, który dzięki skokowi na odległość 101,5 metra miał niewielką przewagę nad Janem Maylaenderem (100 m).
W finale klasyfikacja uległa przewróceniu, na co wpływ miały wiatr, który wiał z prędkością 0,3 m/s w plecy do 1,5 m/s pod narty. Na pierwsze miejsce z dziesiątej pozycji awansował Słoweniec Ziga Mandl (97 i 107,5 m). Tylko Maylaender (101,5 m) zdołał utrzymać najniższy stopień podium. Prowadzący na półmetku Horlacher skończył spadkiem na szóste miejsce.

Na siódmym miejscu konkurs ukończył Adam Ruda (97,5 i 102 m), dwie pozycje niżej Stanisław Biela (96,5 i 100 m), a Krzysztof Leja, który wczoraj był drugi, tym razem był pierwszy w drugiej dziesiątce (95 i 99,5 m). Z kolei Łukasz Podżorski za skoki na odległość 92 i 101,5 m uplasował się na 13 pozycji, a cztery pozycje niżej znalazł się oraz Przemysław Kantyka ( 93,5 i 95,5 m).