Krótkie loty biało – czerwonych

Młody Norweg Phillip Sjoeen wygrał konkurs skoków Letniej Grand Prix w Hakubie. Biało- czerwoni nie pojechali w najmocniejszym składzie i…słabo skakali. Tylko jeden zakwalifikował się do serii finałowej. Zawody rozgrywane były według starych zasad.

Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentował się Jakub Wolny. 19-latek w pierwszej serii osiągnął 118 m i zajmował 25 miejsce, w drugiej próbie skoczył znacznie lepiej (123 m) i awansował na 13 pozycję. Pozostali nasi skoczkowie zakończyli rywalizację na pierwszej serii. Stefan Hula był 32 (117,5 m), Aleksander Zniszczoł został sklasyfikowany na 33 pozycji (119 m), Krzysztof Biegun ukończył konkurs na 36 miejscu (118 m), a Bartłomiej Kłusek na 39 (113 m).

Phillip Sjoeen skakał daleko i poprawnie stylowo. Lądował na 125 i 131 m uzyskał 277.5 pkt. Drugie miejsce zajął Jernej Damjan. Słoweniec poszybował na odległość 129 i 128 m i do Norwega stracił 6 pkt. Na trzeciej pozycji ze skokami na 128,5 i 127,5 m znalazł się Daniel Andre Tande. Rodak zwycięzcy dzisiejszego konkursu otrzymał 269.4 pkt.
Sjoeen dzięki dzisiejszemu zwycięstwu został nowym liderem klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix.