Wolny nokautuje

Mistrz świata juniorów w skokach narciarskich, Jakub Wolny, znajduje się w wysokiej formie. Wygrał drugi z rzędu konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w austriackim Stams.

Polak oddał dwa identyczne skoki, lądując na 112,5 m. Przewodził stawce już po pierwszej serii, w drugiej znokautował rywali. Drugiego skoczka wyprzedził aż o 11,6 pkt. Michael Neumayer w pierwszej serii wylądował pół metra bliżej niż Polak, ale w drugiej oddał słabszy skok, o długości 110,5 metra. Wolny w klasyfikacji generalnej LPK traci 67 punktów do lidera Słoweńca Cene Prevca.

Na najniższym stopniu podium w Stams stanął 20 – letni Norweg Sigurd Nymoen Soeberg. Po raz pierwszy stanął na podium w zawodach o międzynarodowej randze. Szybował na odległość 112,5 oraz 106,5 metra.
Punktowało jeszcze czterech naszych reprezentantów.