Małopolanie na MŚ w kolarstwie szosowym: Katarzyna Niewiadoma 11!

W Mistrzostwach Świata w kolarstwie szosowym, które odbywają się w Ponferradzie (Hiszpania) zawodnicza z Ochotnicy Górnej Katarzyna Niewiadoma zajęła 11. miejsce. W pierwszej "20" w wyścigu elity kobiet finiszowały trzy Polki. Wśród juniorów był pochodzący z Tylmanowej - Dawid Adamczyk.

Trzy Polki finiszowały w pierwszej "20" w wyścigu elity kobiet.

Wyścig pań zakłóciła kraksa, do której doszło na drugim okrążeniu. Wzięła w niej udział duża część peletonu - także Anna Plichta, Paulina Brzeźna-Bentkowska, Katarzyna Niewiadoma i Eugenia Bujak. Mistrzyni Polski w jeździe na czas najpierw przekazała swój rower Niewiadomej, a kilkanaście minut później wycofała się z wyścigu. Zawodniczka Rabo Liv w sumie wymieniała rower jeszcze dwa razy - najpierw na rower z pomocy neutralnej, a później na swój zapasowy.

Z kolei na starcie wyścigu juniorów stanęło trzech Polaków: Patryk Soliński, Dawid Adamczyk i Damian Sławek. Niestety tylko jednemu z nich udało się dojechać do mety - Solińskiemu, który w pierwszej fazie rywalizacji jechał często w czubie peletonu. Sklasyfikowany został na odległym, 97. miejscu.

- Nasza najlepsza zawodnicza Kasia Niewiadoma z Ochotnicy Górnej jeździ obecnie w najlepszej na świecie zawodowej grupie kolarskiej kobiet (Rabo Liv Women Cycling Team). Dla Dawida Adamczyka (WLKS Krakus BBC Czaja), po zwycięstwie w Mistrzostwach Polski i zdobyciu złotego medalu (30.08.2014 r. w Jeleniej Górze) był to pierwszy start w imprezie o tak wysokiej randze - informuje Tomasz Adamczyk.