Liga Biegów Górskich Montrail 2014 - Biernawski 10-ty, Huzior 13-ty.

Biegiem na Kasprowy zakończyła się tegoroczna Liga Biegów Górskich Montrail - był to najlepiej obsadzony od wielu lat bieg górski w Polsce. Trasa mająca 8 kilometrów długości i ponad 1000 metrów przewyższenia wiodąca od Ronda Jana Pawła II, przez Kuźnice, Myślenickie Turnie na szczyt Kasprowego Wierchu zgromadziła na starcie całą krajową czołówkę biegaczy górskich - na czele z Kamilem Jastrzębskim, Marcinem Świercem, Danielem Wosikiem czy Piotrem Czaplą.

W tak mocnej obsadzie Piotr Biernawski pokazał, że nieprzypadkowo przez większą część sezonu był jednym z liderów ligi - kończąc bieg na 7 pozycji zostawił za sobą wielu potencjalnie lepszych zawodników, z których kilku zakończyło zmagania ligowe na wyższych niż Piotr pozycjach. Mimo to tutaj musieli oni uznać wyższość zawodnika z Nowego Targu. Na 18 pozycji finiszował Piotr Huzior, co dało mu drugie miejsce w kategorii wiekowej.

Wygrał Kamil Jastrzębski, osiągając nieprawdopodobny czas 49:41, pobijając rekord trasy należący do Andrzeja Długosza. Drugi na mecie był mistrz długich dystansów (8-my zawodnik Mistrzostw Świata z Chamonix) Marcin Świerc a trzeci junior Damian Sator. Wśród kobiet ponownie zwyciężyła Dominika Wiśniewska-Ulfik, tym razem wygrywając jedynie o 6 sekund z Magdaleną Kozielską, która w tym roku pomogła nowotarżanom zdobyć drużynowe brąz na Mistrzostwach Polski w Skyrunningu.

Piotr Biernawski ostatecznie ulokował się na 10 pozycji Ligi Biegów Górskich Montrail, Piotr Huzior był 13. Obaj zawodnicy zdobyli odpowiednio 3 miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Panowie mają także na koncie starty w Mistrzostwach Świata Masters, Mistrzostwach Europy Masters (gdzie zdobyli złoto w drużynie) oraz w kilku Mistrzostwach Polski - w stylu Anglosaskim, na Krótkim Dystansie, w Skyrunningu, gdzie zdobywali podium kategorii wiekowych, często kończąc zawody w pierwszej 10-ce open. Piotr Biernawski jest aktualnym Mistrzem Polski w Zbiegu Górskim, oraz zdobywcą 3 miejsca w Pucharze Polski Skyrunning.

Teraz zawodnicy chcą skupić się na treningu oraz poszukiwaniach sponsora - w przyszłym roku ponownie chcą nawiązać walkę z najlepszymi.