Wreszcie wygrali

Hokejowa reprezentacja Polski do lat 16 była jedynie tłem dla poczynań rówieśników uczestników międzynarodowego turnieju o Puchar Marszałka województwa śląskiego. Po porażkach z Białorusią 1:11 oraz wstydliwą z Armenią 0:2, w ostatnim dniu pokonali Litwę 9:3.

Biało –czerwoni zajęli przedostanie (piąte) miejsce w turnieju.  Nie jest to wynik, który powinien cieszyć. Szczególnie porażka z Armenią jest bardzo bolesna, bo kraj ten jeszcze nie wystąpił w mistrzostwach globu w żadnej kategorii wiekowej. Ma zarejestrowanych 181 zawodników we wszystkich młodzieżowych rocznikach! Do Tychów przyjechali zaledwie w 13-osobowym składzie!

- Ale wszyscy trenują w klubach rosyjskich i zrobili różnicę. W tych rocznikach już tak jest, że dwóch, trzech zawodników o wysokich umiejętnościach decyduje o jakości zespołu – tłumaczy trener U16, Krzysztof Majkowski. - Myśmy takowych nie mieli. Rywale nas przewyższali pod każdym względem - fizycznym oraz w wyszkoleniu technicznym.
Armenia zajęła trzecie miejsce w turnieju, pokonując reprezentację Moraw i Śląska 7:3. Turniej wygrali Białorusini, którzy w finale zwyciężyli Francję 5:1. Dodajmy jeszcze, że w biało- czerwonych brawach zagrało siedmiu wychowanków MMKS Podhale.