MPEC szkoli zarządców nieruchomości

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W Krakowie zakończyła się kolejna edycja szkolenia organizowanego w ramach kampanii Ciepło dla Krakowa. Jego uczestnikiem byli małopolscy zarządcy nieruchomości. Miało ono na celu przybliżenie pełnego zakresu możliwości oraz barier jakie mogą spotkać na swojej drodze zarządcy nieruchomości, którzy zechcą przyłączyć swoje budynki do miejskiej sieci ciepłowniczej, zarówno w zakresie centralnego ogrzewania jak i ciepłej wody.

Jednym z celów było przełamywanie uprzedzeń i obiekcji co do formalnej strony całej procedury. - Nie taki diabeł straszny jak go malują. Administratorzy mają mnóstwo wątpliwości i pytań co do całej procedury. My tłumaczymy wszystkie etapy jakie należy przejść i informujemy na jakich warunkach można przyłączyć się do miejskiej sieci. To wcale nie musi być trudne, choć nie zawsze jest możliwe i nie zawsze może być szybkie - mówi Bożena Krawczyk-Seweryn z MPEC S. A. w Krakowie.

Takie spotkania z udziałem specjalistów z MPEC odbywają się 2 – 3 razy do roku. Kilkudziesięciu zarządców i administratorów nieruchomości mogło w bardzo szczegółowy sposób zapoznać się z prawnymi, ekonomicznymi i technicznymi aspektami realizacji instalacji umożliwiających przyłączenie budynków do miejskich sieci ciepła. Tu nawiązywane są relacje, potem już łatwiej załatwiać konkretne sprawy administracyjne czy tez techniczne.

- Zarządcy przychodzą przede wszystkim, żeby mieć kontakt między sobą, zapoznać się ze zmieniającymi przepisami i wyjaśnić pojawiające się wątpliwości. Ważne są zwłaszcza kwestie ekonomiczne i prawne. Dostawaliśmy od naszych członków sygnały, że tego typu spotkania były by potrzebne i od jakiegoś czasu z pożytkiem udaje się to realizować - mówi Maryla Kumiega, z Małopolsko – Śląskiego Stowarzyszenia Budowniczych i Zarządców Nieruchomości w Krakowie.

Pomysłodawcą akcji i jej organizatorem jest marka Ciepło dla Krakowa czyli grupy firm EDF Polska S.A., Elektrownia Skawina S.A., oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. W Krakowie. Głównym celem programu Ciepło dla Krakowa jest popularyzacja ciepła sieciowego wśród mieszkańców Krakowa, zarządców nieruchomości, administratorów budynków i spółdzielni mieszkaniowych.

opr.s/

źródło: MPEC

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama