„Tango z Buenos Aires” - spotkanie z podróżnikiem Jackiem Walczakiem (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W Białej izbie Związku Podhalan w Zakopanem odbyło się spotkanie w ramach "Posiadów w Białej Izbie". Tym razem bohaterem wieczoru była Jacek Walczak, który opowiedział o swoich podróżach po Argentynie.

Jacek Walczak o sobie pisze: łodzianin z urodzenia, zakopiańczyk z wyboru. Z wykształcenia inżynier. Z aktywności codziennej i zamiłowania historyk-samouk zafascynowany kulturami przedkolumbijskimi w Ameryce Łacińskiej, antycznymi kulturami ludów Indochin, a także, albo przede wszystkim, Tatrami i góralszczyzna Podhala.

Przy okazji taternik, przewodnik, pilot wycieczek, fotograf, czasami gawędziarz i autor książek – Inkowie i tajemnica Machu Picchu (2003), Aztekowie i tajemnica kalendarza (2006), Obrazki z przygody (2008), Odkrycie Machu Picchu (2012)oraz licznych artykułów i reportaży w prasie polskiej. Od ćwierćwiecza większą część roku spędza wędrując po całym świecie, ale najczęściej odwiedza kraje Ameryki Łacińskiej. Członek wielu stowarzyszeń i organizacji, ale najbardziej ceni sobie Związek Podhalan – Oddział Zakopane, Łódzki Klub Wysokogórski, South American Explorers Club.

rkw/ zdj.Piotr Korczak

źródło: Podhale24

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama