Wieczór Poezji Bożonarodzeniowej – „Kiek skrzot była”

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

ZAKOPANE. Kolejne Ignacjańskie Spotkanie ze Sztuką w kościele na "Górce" ubierze strój Wieczoru Poezji Bożonarodzeniowej. 6 stycznia po mszy św. o godz. 18.00 wiersze podhalańskich poetów wyrecytuje Maria Łaś.

Wieczór poezji będzie także okazją do wspólnego śpiewania kolęd, które tworzą niepowtarzalny klimat dla bożonarodzeniowych refleksji. Wieczór Poezji Bożonarodzeniowej wpisuje się w VI Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych organizowany przez Burmistrza Miasta Zakopane i Parafie Zakopiańskie. Pani Marii towarzyszyć będą muzycy związani z Podhalem. Jakub Hubicki akordeon, Kacper Hubicki – skrzypce, Ada Szulc – śpiew i animacja śpiewu. Organizatorami Wieczoru Poezji Bożonarodzeniowej są Jezuici z „Górki” i Wydział Kultury i Popularyzacji Zakopanego Urzędu Miasta Zakopane.

Maria Łaś – juror wielu konkursów recytatorskich i przeglądów poezji na Podhalu, emerytowana nauczycielka języka polskiego. Na co dzień mieszkająca w Czarnym Dunajcu, okazjonalnie z Zakopanem. Rodzinnie związana z jezuitami – jej stryj Józef Łaś, był jezuitą i jakiś czas przebywał na „Górce”. Od lat zafascynowana poezją. Setki wierszy recytuje z pamięci.

Jakub Hubicki student akordeonu u profesora Krakowskiej Akademii Muzycznej w Krakowie dr. hab. Pawła Palucha. na co dzień zajmuje się muzyką z pogranicza jazzu i etno. Bierze udział w kilku bardzo zróżnicowanych projektach muzycznych. Wykonuje także utwory klasyczne. We wrześniu ubiegłego roku w ramach Ignacjańskich Spotkań ze Sztuką zaprezentował klasyczny repertuar na akordeon, brał także udział z formacją Tango Conspiration w zakopiańskich Zaduszkach Jazzowych w 2014 roku.

Kacper Hubicki uczeń II stopnia Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu w klasie skrzypiec. Prywatnie pasjonat skautingu i brat Jakuba Hubickiego.

Ada Szulc laureatka pierwszej edycji X faktora. Prywatnie studentka farmacji na Uniwersytecie Warszawskim i technologii chemicznej na Politechnice Krakowskiej. Z pasją śpiewa różne gatunki muzyczne i jest zaangażowana w różne projekty muzyczne.

Zapraszamy do kościoła na „Górkę”. Wstęp wolny.

o. Jacek Hubicki SI
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama