Na biegówki do Nowego Targu

Poniedziałek, 5 stycznia 2015 21:06

"Po długo wyczekiwanych opadach śniegu - dziś została przygotowana ratrakiem narciarska trasa biegowa wokół rezerwatu "Bór na Czerwonem" oraz w tzw. "Borze Kombinackim" - informuje nowotarski UM.

Na lotnisku należy uważać na miejscami wystające kretowiny. Trasa będzie poprawiana w miarę opadów śniegu. W budynku Aeroklubu na nowotarskim lotnisku rozpoczęła też działalność wypożyczalnia nart biegowych gdzie również pod opieką instruktora można pobierać naukę jazdy. Będzie ona czynna codziennie w godzinach od 10:00 do 16:00. Wszelkie informacje dotyczące wypożyczalni i zajęć z instruktorem można uzyskać pod nr tel. 504 190 221.

- Warto przypomnieć, że z nastaniem Nowego Roku przy stacji narciarskiej Długa Polana, oddany został do użytku stadion narciarski z trasą do biegania klasykiem o długości 650 metrów. Korzystanie z niego dzięki dofinansowaniu burmistrza miasta jest bezpłatnie. Stadion jest sztucznie zaśnieżony co gwarantuje jego funkcjonowanie do końca marca - dodaje Marcin Jagła w UM Nowy Targ.

Miłośnicy biegówek mogą zatem trenować do VIII Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II, który odbędzie się w sobotę 7 lutego (szczegóły: www.bieg.nowytarg.pl)

Przebieg i profile tras można znaleźć klikając w link: http://www.nowytarg.pl/dane.php?cid=1910

opr. s/ zdj. Mateusz Zamojski
komentarze
reklama
reklama