Bieg Śnieżnej Pantery pod Babią Górą

Czwartek, 12 marca 2015 22:36

14 marca w Zawoi odbędzie się Bieg Śnieżnej Pantery. Bieg wyróżnia wyjątkowa formuła - brak opłaty startowej, brak rywalizacji, zwycięzcy, listy startowej, listy wyników. Pobiegną amatorzy, ale z doświadczeniem w bieganiu po górach.

Na bieg nie ma zapisów. Przyszli uczestnicy otrzymali zaproszenie i swoją obecność mieli potwierdzić do 14 lutego. Na biegaczy czeka mapa z zaznaczoną trasą oraz limit 5,5 h na pokonanie 25 km szlakami Babiogórskiego Parku Narodowego. Ze względu na trudne warunki panujące w masywie Babiej Góry zostały opracowane dwie trasy, z których jedna będzie trasą alternatywną, jeśli pogoda drastycznie ulegnie pogorszeniu.

Z uwagi na limit 120 miejsc Organizatorzy Biegu Śnieżnej Pantery zaprosili biegaczy-amatorów. Przy wybieraniu uczestników sugerowali się ich zaangażowaniem i doświadczeniem w bieganiu po górach, regulamin wymaga bowiem ukończonych przynajmniej dwóch startów w biegach górskich na dystansie minimum półmaratońskim. Zaproszenie jest wyróżnieniem dla tych, którzy nie biegają dla poprawienia czasu, dla lokaty na liście wyników, dla nagrody. Biegają ponieważ kochają góry i bycie blisko natury. Jak tytularna bohaterka Biegu – Śnieżna Pantera.

Na gości, osoby towarzyszące i dzieci czekają liczne atrakcje zarówno podczas trwania biegu, jak i po jego zakończeniu.

Po uroczystym zakończeniu biegu odbędzie się blok seminaryjny (3 wykłady), który zakończy gość specjalny: ratownik TOPR i lekarz Sylweriusz Kosiński z Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej w Krakowie.

Podczas wykładu „Minusy i plusy, czyli prawie wszystko o hipotermii” Kosiński opowie co to jest hipotermia, jak się ją rozpoznać i jak postępować. Omówione zostaną sposoby zapobiegania, w tym zasady doboru ubrania ze szczególnym uwzględnieniem uprawiania różnych form aktywności fizycznej. Usłyszymy także o miejscowych skutkach działania zimna, czyli o odmrożeniach.

Podczas całej imprezy Organizatorzy zachęcać będą do wsparcia Fundacji Snow Leopard Trust w jej działaniach, w tym także do różnych form dotacji oraz możliwości adopcji Śnieżnej Pantery (www.snowleopardtrust.org). Dla niej właśnie 120 Uczestników Biegu wyruszy na symboliczną 25 km trasę.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.biegsnieznejpantery.pl oraz na profilu FB www.facebook.com/biegsnieznejpantery.

oprac .r/

źródło: material prasowy

komentarze
reklama
reklama