Puchar Bachledów – pierwsza, międzypokoleniowa rywalizacja drużynowa w narciarstwie alpejskim

Środa, 18 marca 2015 13:49

W sobotę, 28 marca br., na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej odbędą się pierwsze w historii drużynowe zawody narciarskie o Puchar Bachledów. Zespoły złożone z 6 zawodników, reprezentujących różne kategorie wiekowe, będą rywalizować w konkurencji super slalom w myśl zasady „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Swój udział zapowiedziały nie tylko kochające narciarstwo rodziny i grupy znajomych, ale także przedstawiciele wielu firm oraz największych ośrodków, szkół i klubów narciarskich z całej Polski.

„Narciarstwo alpejskie to oczywiście rywalizacja, ale także sposób na aktywne spędzanie czasu w gronie znajomych i przyjaciół. To nie tylko sportowe emocje, ale także świetna zabawa integrująca ludzi bez względu na wiek. Poprzez oryginalną formułę zawodów chcemy pokazać, że chociaż narciarstwo jest sportem indywidualnym, to niemożliwy jest rozwój umiejętności czy osiąganie dobrych wyników bez motywacji i wsparcia grupy” – mówi Andrzej Bachleda – Curuś, najbardziej utytułowany polski alpejczyk i pomysłodawca zawodów, które oficjalnie zakończą ten sezon projektu TAURON Bachleda Ski.

Do uczestnictwa w zawodach organizator zaprasza drużyny składające się z 6 zawodników. W skład każdego teamu powinien wejść jeden narciarz lub narciarka z każdej kategorii wiekowej. Najstarszą grupę (60+) tworzą urodzeni przed rokiem 1954. Kolejne kategorie to urodzeni w latach 1955-1964 (50-60 lat), 1965-1974 (40-50 lat), 1975-1984 (30-40 lat) oraz roczniki 1985 i młodsi (poniżej 30 lat). Każdą drużynę musi uzupełnić co najmniej jedna kobieta (w dowolnym wieku). Zawodnicy będą rywalizowali ze swoimi rówieśnikami w ramach poszczególnych kategorii wiekowych – w końcu każda epoka ma swojego mistrza, ale punktować będą na rzecz swojej drużyny. Rywalizacja, by zapewnić optymalne warunki dla wszystkich, odbędzie się na trasie super - slalomu, w którym odległości między bramkami wyniosą ok. 15-18 metrów. Każdy członek drużyny stanie na starcie dwa razy, a do punktacji będzie się liczyło miejsce uzyskane w czasie każdego z przejazdów. O łącznym wyniku drużyny zdecyduje zatem suma punktów z 12 przejazdów wszystkich narciarzy tworzących ekipę.

Zawody odbędą się w sobotę, 28 marca br, na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej - start o godzinie 10:00. Zapisy przyjmowane są mailowo do 25 marca pod adresem office@abachleda.pl - w tytule wiadomości wystarczy napisać “Puchar Bachledów – zgłoszenie”, a w treści podać nazwę drużyny oraz imiona, nazwiska i kategorię wiekową jej członków. Uczestnictwo w zawodach jest bezpłatne.

Partnerzy zawodów: TAURON Bachleda Ski, Rossignol, Kotelnica Białczańska

Więcej informacji o zawodach oraz projekcie TAURON Bachleda Ski, którego są one częścią, znaleźć można na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl oraz na facebook.com/TauronBachledaSki.

źródło: materiał prasowy

komentarze
reklama
reklama