Finał Maratonu Cyklokarpaty w Wierchomli

Piątek, 25 września 2015 15:41

W ostatnią sobotę w Wierchomli odbył się ostatni finałowy wyścig z cyklu maratonów górskich Cyklokarpaty. W tym roku było 11 edycji- głównie w województwie podkarpackim, ale kilka gościło bliżej Nowego Targu: Kluszkowce, Zakopane, Koninki czy właśnie Wierchomla.

Wierchomla przywitała nas deszczem i chłodem, ale już na początku trasy był długi podjazd, więc można się było szybko rozgrzać. Trasa nie należała do trudnych technicznie, ale była wymagająca ze względu na ilość i długość podjazdów, które skutecznie wymęczyły zawodników.

Na finał wybrali się prawie wszyscy zawodnicy NKK- IGLOO- JMP.race, którzy startują na mtb. Damska część klubu spisała się prawie wyśmienicie. Po raz pierwszy na zawodach mtb wystartowała Gabrysia Milon, która kolarstwo górskie dopiero zaczęła trenować i od razu wywalczyła 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej. W tej samej kategorii wygrała nasza zawodniczka- Alicja Bałajewicz. Magda Piróg niestety zaliczyła defekt i nie ukończyła wyścigu. Bardzo ładnie pojechał również Jarek Książek, któremu w mocnej kategorii M2 bardzo niedużo brakło do szerokiego podium.
Tego samego dnia odbyły się szosowe zawody z cyklu Road Maraton w Rajczy. Trasa liczyła 102km z sumą przewyższeń 1800m. Jedynym przedstawicielem NKK-IGLOO- JMP.race był Krzysztof Kępa, który zajął 4 miejsce w swojej kategorii.

Wyniki etapu w Wierchomli
Na dystansie Hobby:
HK1
Alicja Bałajewicz -1 miejsce
Gabriela Milon- 2 miejsce
HM1
Kacper Żuławiński- 7 miejsce
HM2
Jakub Żuławiński- 3 miejsce
Jan Piędel- 5 miejsce
Na dystansie Mega:
MM2
Jarosław Książek- 7 miejsce
Grzegorz Piekarczyk- 29 miejsce
MM3
Krystian Piróg- 3 miejsce
Grzegorz Buła- 25 miejsce
MM4
Marcin Kwiatek- 14 miejsce

Wyniki klasyfikacji generalnej całego cyklu:
Na dystansie Hobby:
HK1
Alicja Bałajewicz -1 miejsce
HM2
Jan Piędel- 4 miejsce
Dominik Gach- 13 miejsce
MM2
Jarosław Książek- 11 miejsce
Grzegorz Piekarczyk- 22 miejsce
MM3
Grzegorz Buła- 25 miejsce
MM4
Janusz Bala- 40 miejsce

Tekst: Wójcik, zdjęcia: Wiktor Bubniak/ Cyklokarpaty, Barbara Dominiak

źródło: materiał prasowy

komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama