Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2015/2016 12 grudnia w Czarnym Groniu

Wtorek, 8 grudnia 2015 20:19

Każdego roku o tej porze Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza branżę turystyczną, szczególnie skupioną wokół sportów zimowych i wszystkich miłośników białego szaleństwa do jednej ze stacji narciarskich, by uroczyście zainaugurować zimowy sezon turystyczny.

Wraz z tegorocznym gospodarzem Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego - Stacją Narciarską Czarny Groń w Rzykach k. Andrychowa, zapraszamy w malownicze tereny Beskidu Małego. Czarny Groń to miejsce coraz chętniej odwiedzane przez narciarzy i snowboardzistów. Oprócz stoków i wyciągów narciarskich, w kompleksie mają oni do dyspozycji hotel wraz z zapleczem SPA oraz restaurację, a także m.in. sztuczny stok, symulator jazdy na nartach i snowboardzie oraz lodowisko – szereg atrakcji, doskonale uzupełniających zimową ofertę stacji.

Ze względu na warunki pogodowe, uniemożliwiające przygotowanie stoku narciarskiego, właśnie na lodowisku o godz. 16:00 uroczyście otworzymy sezon zimowy, równocześnie przypominając, że zima to nie tylko narty. Sezon zimowy zaczniemy przy energetycznej muzyce górali - sąsiadów z Istebnej i kubku galicyjskiego grzańca. Czarny Groń szykuje niespodzianki i zapewnia, że zgodnie z ich hasłem „Nuda się nie uda!”.

Do Czarnego Gronia zapraszamy już o godz. 11:00, kiedy to w hotelu podczas seminarium branżowego podyskutujemy z przedstawicielami branży zimowej, ekspertami i dziennikarzami o rozwoju i promocji polskich stacji narciarskich.

Tradycyjnie, podczas Otwarcia Sezonu Zimowego, ruszy kolejna edycja plebiscytu „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski”.

Zimowa Małopolska to doskonale przygotowane stoki, ponad 60 stacji narciarskich, ponad 300 wyciągów narciarskich, ponad 250 km tras zjazdowych, liczne trasy biegowe, dobrze rozwinięta infrastruktura służąca uprawianiu innych sportów zimowych oraz coraz bogatsza oferta rekreacyjna, w tym liczne baseny termalne. Ośrodki sportów zimowych rozrastają się i są modernizowane, pojawiają się innowacyjne rozwiązania, takie jak skipassy wspólne dla kilku stacji czy nowoczesne urządzenia dla początkujących narciarzy. Dodatkowym atutem Małopolski jest bogate dziedzictwo kulinarne. Karczmy regionalne rozsiane po całym regionie, podające przysmaki przygotowane według starych, sprawdzonych receptur, zapraszają
w swoje progi.

Otwórz z nami zimowy sezon turystyczny 12 grudnia w Stacji Narciarskiej Czarny Groń! Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza!

źródło: MOT

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama