Sezon zimowy w Małopolsce otwarty!

Niedziela, 13 grudnia 2015 19:03

W sobotę po raz 9. uroczyście zainaugurowano sezon zimowy w Małopolsce. Impreza przygotowywana przez Małopolską Organizację Turystyczna odbyła się tym razem w ośrodku Czarny Groń w Rzykach koło Andrychowa. Jak podkreślił prowadzący Jan Wieczorkowski – otwieramy sezon zimowy a nie stricte narciarski, gdyż z racji warunków pogodowych na otwarcie stacji narciarskich w Małopolsce przyjdzie nam jeszcze poczekać. Drugi raz zdarza się, że inauguracja odbywa się bez śniegu, choć - jak przypomniał ostatnim razem, podczas uroczystości na stacji narciarskiej Rusin Ski zaczął padać śnieg.

Uroczystość inauguracji, która z powodu braku śniegu odbyła się na lodowisku przy hotelu Czarny Groń przyciągnęła sporą widownie. Wcześniej odbyła się konferencja podczas której poruszano tematy związane z narciarstwem i zimową turystyką w Małopolsce. Podkreślano, że dysponująca ponad 60 stacjami narciarskimi i 250 kilometrami tras narciarskich Małopolska jest najbardziej rozwiniętym pod względem narciarstwa regionem Polski. To właśnie tu na przestrzeni ostatniej dekady oferta dla narciarzy powiększyła się o 25% a prowadzone i planowane inwestycje dają nadzieję na utrzymanie tego trendu.

Przy okazji wskazano też szereg problemów nękających inwestorów i właścicieli obiektów narciarskich. Polskie prawodawstwo w dziedzinie ekologii choćby okazuje się bardziej restrykcyjne niż w Austrii, Szwajcarii czy Niemczech. Problemem są też niespójna polityka lokalnych podatków i problemy z własnością gruntów.

wo/

Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama