Entuzjaści biegówek muszą jeszcze poczekać

Poniedziałek, 28 grudnia 2015 15:26

O ile narciarze i snowboardziści mają szanse znaleźć dla siebie miejsce na jednym z nielicznych, ale jednak czynnych stoków w Małopolsce o tyle amatorzy biegania nie mają widoku na rozpoczęcie sezonu

Większość tras biegowych w Małopolsce bazuje na naturalnym śniegu. Chyba tylko w Białce Tatrzańskiej na trasie pomiędzy Kotelnicą a Jankulakowskim Wierchem działa instalacja naśnieżania, ale i tak wszystkie siły i środki jak na razie skierowano na przygotowanie tras zjazdowych.

Efekt jest taki, że na chwilę obecną nie ma gdzie pobiegać, i nawet nadchodzące mrozy szybko tego nie zmienią.

Na 10 stycznia w Kościelisku na Chotarzu zaplanowano inauguracje sezonu i Puchar Kościeliska - oczywiście o ile pogoda pozwoli. Termin był już raz zmieniany, bo pierwotnie planowano te zawody na 20 grudnia i wiele wskazuje na to że i styczniowy termin może stanąć pod znakiem zapytania.

Nieco więcej czasu na naturalne opady śniegu mają organizatorzy nowotarskiego Biegu Podhalańskiego, który zaplanowany został na 6 lutego, choć i ta impreza w przeszłości wielokrotnie komplikowana była przez pogodę.

Nie zrażając się naturą postaramy się pokazać w naszym serwisie uroki narciarstwa biegowego i miejsca gdzie można go uprawiać. Na szybko do głowy przychodzą nam następujące lokalizacje:

Lotnisko w Nowym Targu - wokół rezerwatu Bór na Czerwonym oraz brzegami Dunajca

Długa Polana w Nowym Targu - pętla ponad 600 m obok stoku narciarskiego

Białka Tatrzańska - oświetlona i naśnieżana trasa pomiędzy Kotelnicą a Jankulakowskim Wierchem

Kościelisko - na Polanie Chotarz trasy przygotowywane przez Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki

Paczóltowice - w ramach Golf&Country Glub działają stoki narciarskie i trasy biegowe


Postaramy się skatalogować je dla Państwa i informować o panujących tam warunkach. Na razie wszystkie powyższe trasy pozostają bez śniegu, ale liczymy że to niebawem się zmieni. Będziemy też uzupełniać tę liste o kolejne miejsca do biegania i tu liczymy na Państwa pomoc, czekamy na informacje narty@malopolskaonline.pl


wo/ fot. Michał Adamowski
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama