Ośrodek narciarski PKL Palenica będzie honorował karnety TatrySki

Środa, 30 grudnia 2015 23:16

W należącym do Polskich Kolei Linowych ośrodku Palenica w Szczawnicy od stycznia 2016 r. będzie honorowany skipass TatrySki. Dzięki temu Palenica znajdzie się w gronie 9 centrów narciarskich w Polsce i na Słowacji, w których uznawany jest wspólny karnet. Oznacza to możliwość korzystania z jednym skipasem z 18 kolei krzesełkowych, 33 wyciągów orczykowych i ponad 40 kilometrów tras zjazdowych.

- Cieszę się, że również w ośrodku Palenica będziemy mogli honorować wspólny karnet TatrySki. To bardzo dobra inicjatywa, która pozwala każdemu miłośnikowi sportów zimowych na wybór odpowiedniego dla siebie miejsca do jazdy na nartach lub snowboardzie. Mając jeden skipass można spędzić swój zimowy urlop w kilku okolicznych stacjach. Jestem przekonany, że dzięki zróżnicowanym trasom i pięknym widokom na Pieniny jedną z tych stacji będzie właśnie Palenica - mówi Patryk Białokozowicz, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu PKL.

Położony w Szczawnicy ośrodek jest pierwszym spośród tych należących do Polskich Kolei Linowych, w którym honorowany będzie wspólny karnet TatrySki. Umowę o współpracy z TatrySki PKL podpisały 28 grudnia. Uruchomienie usługi planowane jest w styczniu 2016 r.

Należący do PKL ośrodek ulokowany jest na zboczach gór Palenica i Szafranówka. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów znajduje się tam czteroosobowa kolej krzesełkowa oraz trzy wyciągi orczykowe. Wszystkie trasy Palenicy są oświetlone, a zatem można z nich korzystać również po zachodzie słońca. Ośrodek posiada 3600 m tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Doświadczeni pasjonaci sportów zimowych mogą wybrać stromą kilometrową trasę z homologacją FIS, oznaczoną numerem 1. Dla średniozaawansowanych dostępna jest czerwona trasa nr 4 o ponad 2 km długości, a dla początkujących dostępne kilka tras na górnych zboczach Szafranówki. Na fanów sportowej rywalizacji oraz tych chcących sprawdzić swoje umiejętności na tle innych, czeka ogólnodostępny slalom gigant wraz z pomiarem czasu. Dodatkowo na terenie ośrodka działa szkoła narciarska i snowboardowa oraz wypożyczalnia sprzętu wraz z serwisem.

Polskie Koleje Linowe to największy w Polsce operator kolei górskich, działający w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach (Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica, Góra Żar).

TatrySki to system wspólnej karty obowiązującej w ośrodkach narciarskich Jurgów (Ośrodek Narciarski Hawrań), Białka Tatrzańska (Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska, Ośrodek Narciarski Bania, Ośrodek Narciarski Kaniówka), Czarna Góra (Grapa - Litwinka), Koziniec Ski, Kluszkowce (Ośrodek Narciarski Czorsztyn-Ski) oraz słowackim Ośrodku Bachledova Ski. W styczniu 2016 r. zacznie być honorowany także w ośrodku Palenica w Szczawnicy. Pozwala na korzystanie z 18 kolei krzesełkowych, 33 wyciągów orczykowych i ponad 40 kilometrów tras zjazdowych.

źródło: materiał prasowy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama