W Białce każdej mroźnej doby 145 armat produkuje 150 tysięcy m3 śniegu!

Wtorek, 5 stycznia 2016 15:59

W komunikacie jaki otrzymaliśmy z Kotelnicy Białczańskiej czytamy, że w ośrodku czynnych jest już 10 wyciągów w tym 8 kolei linowych.

Oto treść komunikatu:

145 armatek śnieżnych, 12 ratraków i ujemne temperatury – Kotelnica Białczańska działa pełną parą !

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska jest przygotowany na wszystko, nawet na brak opadów śniegu w zimie. Stacja prężnie działa, pomimo że w ostatnim miesiącu nie spadło nawet kilka centymetrów śniegu. Wszystko dzięki świetnie rozwiniętemu systemowi śnieżenia oraz imponującej liczbie ratraków.

Wraz z ostatnimi dniami 2015 roku do Polski powróciły zimowe temperatury. Silne mrozy, jakie goszczą od tygodnia na terenie całego kraju umożliwiły użycie armatek śnieżnych i wyprodukowanie olbrzymich ilości śniegu. Stoki w największym ośrodku narciarskim na Podhalu naśnieżna imponująca ilość 145 armatek śnieżnych, dzięki którym tylko podczas jednej mroźnej doby na trasach Kotelnicy może przybyć ponad 150 tyś m3 śnieżnego puchu. Utworzone w ten sposób białe hałdy są następnie rozpychane na trasy przy pomocy 12 ratraków. Cały proces jest niezwykle czasochłonny i wymaga sporej ilości pracy, której efekty można podziwiać na zamieszczonych poniżej materiałach video oraz zdjęciach.

Obecnie na terenie ośrodków Kotelnica Białczańska, Bania oraz Kaniówka czynnych jest 10 wyciągów w tym aż 8 to koleje krzesełkowe. Pasjonaci białego szaleństwa mogą korzystać z 11 sztucznie naśnieżonych i oświetlonych tras. Z dnia na dzień kilometrów do szusowania przybywa a grubość pokrywy śnieżnej stale rośnie, wynosząc aktualnie od 50 do 80 centymetrów.

Prognozy pogody na nadchodzące dni są optymistyczne, a zatem być może już wkrótce będzie można skorzystać ze wszystkich 22 tras dostępnych na terenie trzech sąsiadujących ze sobą ośrodków w Białce Tatrzańskiej!źródło: materiał prasowy
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama