Zadział - byliśmy tam!

Środa, 6 stycznia 2016 21:21

Kilka dni temu zawitaliśmy na zlokalizowany w Nowym Targu Zadział. Stacja oferuje wyciąg orczykowy oraz infrastrukturę dla dzieci.

Położona na dość łagodnej górce trasa liczy sobie ponad 400 metrów. Ze szczytu rozciąga się piękny widok na Nowy Targ i Tatry, a przy ładnej pogodzie panorama roztacza się od Babiej Góry do Trzech Koron.

Przy dolnej stacji działają punkty gastronomiczne i szałas, w którym samemu piecze się kiełbasę. Na miejscu jest wypożyczalnia i szkoła narciarska Góral-Ski.

Z myślą o najmłodszych przygotowano mały wyciąg i stok do nauki - park Kubusia. Jest te miejsce do jazdy na sankach, można skorzystać ze śnieżnej karuzeli lub toru do snowtubingu z osobnym wyciągiem.

Trasa zjazdowa jest ratrakowana i oświetlona co pozwala na jazdę do późnego wieczora. Do dyspozycji narciarzy jest obszerny parking.

Generalnie jak na niewielką stacje Zadział oferuje wiele szczelnie tym, którzy narciarski wypad chcieli by spędzić cała rodziną. Zadział jest też jednym z ostatnich miejsc gdzie wyjazdy kupuje się w formie karnetu, który za każdym podejściem do wyciągu dziurkowany jest przez kasjera. W dobie wszechobecnych kart, czytników i karnetów czasowych taka forma daje możliwość zakupu dokładnie takiej liczby przejazdów jaką chcemy, a ewentualne niewykorzystane wjazdy zostają nam na następny raz.
wo/
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama