Międzynarodowy Dzień Śniegu na Nosalu

Środa, 13 stycznia 2016 19:31

Już po raz piąty w Zakopanem odbędzie się Światowy Dzień Śniegu. Impreza, która jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) będzie rozgrywana na stokach Nosala w najbliższą niedzielę.

W tym roku pod Nosalem zorganizowane zostaną zawody w narciarstwie alpejskim. Młodzi uczestnicy podzieleni na kilka kategorii wiekowych będą też rywalizować w skokach narciarskich. Jeżeli pogoda pozwoli rozegrane będą zawody w narciarstwie biegowym.

Nie zabraknie też gier i zabaw sportowych. Będą też pokazy policji i Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Każdy uczestnik otrzyma medal za udział w Światowym Dniu Śniegu.

Oficjalne otwarcie WSD 2016 będzie miało miejsce o godz. 10. Już na godzinę 11 zaplanowano początek zawodów w narciarstwie alpejskim. Wszyscy uczestnicy muszą się zgłosić co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem rywalizacji.
Zakopiański Word Snow Day odwiedzą pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, instruktorzy i trenerzy narciarstwa. Partnerem imprezy zostało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, które z oddziałem terenowym w Zakopanem przeprowadzi akcje honorowego krwiodawstwa. Zabaw nie zabraknie w tym roku również dla dzieci niepełnosprawnych. Na 14 zaplanowano ogłoszenie wyników i dekoracje zwycięzców w zawodach sportowych.

js/ fot. archiwalna, Józef Słowik
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama