Łuczak, Soons i Michalik z podwójnym zwycięstwem w Suchem

Niedziela, 17 stycznia 2016 14:31

W Suchem odbyła się druga w tym sezonie impreza dla młodych alpejczyków. Najlepsi narciarze i narciarki młodego pokolenia dwukrotnie zmierzyli się na trasie slalomu.

W Młodzieżowym Pucharze Polski TAURON Bachleda Ski wystartowało ponad 60 juniorów C i 70 juniorów B.

Musieli wspiąć się na wyżyny swoich narciarskich możliwości, aby dobrze poradzić sobie z trudną technicznie trasą dwóch slalomów. Stok był świetnie przygotowany do imprezy, a warunki atmosferyczne sprzyjały rywalizacji.

Wśród dziewcząt w obu kategoriach wiekowych triumfowały te same zawodniczki. Z grona Juniorek B dwukrotnie na najwyższym stopniu podium zawody ukończyła Magdalena Łuczak, reprezentująca klub UKS Mitanski z Zakopanego. Pierwszego dnia wyprzedziła Natalię Matusiak (UKS 16 Gigant) i Karolinę Pieprzak (KSS Szkoła Mistrzów). W piątek na drugim miejscu znalazła się ponownie Karolina, a na najniższym stopniu podium stanęła Aniela Sawicka (KS MMS Dendysski).

W młodszej kategorii wiekowej najlepsza była dwukrotnie Maria Soons, jeżdżąca w klubie KS Narciarnia Nowy Sącz. Pierwszego dnia - drugie miejsce przypadło koleżance klubowej Marysi – Patrycji Florek a trzecie zajęła Antonina Sawicka (KS MMS Den-dysski). Drugiego dnia rywalizacji podium uzupełniły – dwukrotna zwyciężczyni z Czarnej Góry – Katarzyna Hreśka (KS „Firn” Zakopane) oraz Zuzanna Jarosz (Ikatur Ski Club).

Z grona chłopców w kategorii Juniorów Młodszych najlepiej spisali się reprezentanci klubu KKN Siepraw-Ski. Na najwyższym stopniu podium dwa razy uplasował się Michał Michalik a dwukrotnie drugi był Norbert Wróbel. W czwartek podium uzupełnił Jan Guńka (KS „Firn” Zakopane) a w piątek Bruno Łukaszyk (UKN Laworta).

W kategorii Młodzików pierwszego dnia imprezy z wygranej cieszył się Błażej Budz (Rusiński Ski-Max). Na drugim miejscu zawody zakończył Bartłomiej Sanetra (MKS „Skrzyczne” Szczyrk), a trzeci był Jan Zakrzewski (Ikatur Ski Club). W kolejnym sla-lomie zwyciężył Bartosz Szkoła (UKS Mitanski Zakopane) przed triumfatorem z dnia poprzedniego – Błażejem Budzem. Na najniższym stopniu podium stanął Maksymi-lian Fronczak (WTS DeSki).

Po dwóch dniach rywalizacji na Podhalu w klasyfikacji generalnej cyklu prowadzą wśród Juniorów B: Magdalena Łuczak i Michał Michalik, a w Juniorach C: Maria So-ons i Maksymilian Fronczak. Na kolejne emocje związane z Młodzieżowym Pucha-rem Polski trzeba będzie trochę poczekać, gdyż następna impreza zaplanowana jest za miesiąc na stoku w Limanowej.

Wyniki poszczególnych zawodów oraz klasyfikacja generalna dostępne są na stronie www.polpunkty.pl.

opr.s/

źródło: materiał prasowy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama