World Snow Day w Zakopanem

Poniedziałek, 18 stycznia 2016 10:02

Już po raz piąty stok pod Nosalem wypełnił małymi narciarzami i miłośnikami zabaw na śniegu. Wszystko za sprawą niedzielnej imprezy organizowanej przez zakopiański magistrat w ramach międzynarodowej kampanii FIS promującej zabawy na śniegu zwanej World Snow Day.

Na początku impreza odbywała się w 29 krajach. Obecnie jest ich już 45. Łącznie w przedsięwzięciu do tej wzięło udział 600 tys. uczestników.

- W 2014 Zakopane znalazło się w grupie najlepszych organizatorów imprez w ramach WSD – mówi Agnieszka Adamczyk z zakopiańskiego magistratu. – FIS docenił zwłaszcza naszą komunikację medialną.Tradycyjnie podczas World Snow Day zorganizowane zostały zawody w narciarstwie alpejskim i w skokach narciarskich. Wzorem lat ubiegłych zorganizowane zostały gry i zabawy sportowe dla dzieci. Nie zabrakło rozgrzewającej zimowej zumby i występów zespołów.W miasteczku World Snow Day pojawiło się miasteczko edukacyjne, a w nim ratownicy TOPR, Tatrzańskiego Parku Narodowego, instruktorzy narciarstwa oraz policja. W tym roku podobnie, jak rok temu pod Nosalem była mobilna stacja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. W niej to rodzice mogli oddać krew podczas zabaw swoich pociech.Zakopiański magistrat, który jest głównym organizatorem przedsięwzięcia, zaprosił do zabawy dzieci niepełnosprawne, które mogły nie tylko spróbować swoich sił na stoku, ale również wziąć udział w wielu konkursach. Zaplanowano też konkurs filmowy pod hasłem „Nakręć się na Światowy Dzień Śniegu”, którego tematem była zabawa podczas zakopiańskiej edycji WSD.

js, zdj. J. Słowik
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama