Apres-Ski: Helikopterem nad górami!

Poniedziałek, 18 stycznia 2016 15:25

Turyści polatają nad Tatrami - zimowe loty widokowe w Białce Tatrzańskiej powoli stają się tradycją. Aż do końca lutego - czyli przez całe ferie, już 7 rok z kolei, turyści spędzający ferie w Tatrach mogą liczyć na charakterystyczny, żółty śmigłowiec firmy Salt Aviation

Każdego dnia od 10:00 do zachodu słońca spełnić swoje marzenia będzie mógł każdy, kto ma ochotę zobaczyć najpiękniejsze polskie góry z perspektywy tatrzańskich orłów. Śmigłowiec można znaleźć przy wyciągach na Kotelnicy.Dotarcie na miejsce ułatwiają specjalne oznaczenia. Loty widokowe odbywają się codziennie od 10:00 do momentu kiedy ciemność utrudniałaby podziwianie ziemi z powietrza. Na pokład śmigłowca zabierane są jednocześnie maksymalnie 3 osoby o łącznej wadze nieprzekraczającej 210 kilogramów. Standardowe loty prowadzone są na trzech trasach: dookoła Białki Tatrzańskiej, do Zakopanego oraz nad Zalew Czorsztyński.
Przelot trwa od kilku minut nawet do godziny, a jego cena wynosi się od 450 do 2500 zł, bez względu na liczbę pasażerów. Na specjalne życzenie trasa przelotu widokowego może być zmieniona i niemal dowolnie dopasowana do potrzeb turystów.- Pierwszy lot śmigłowcem zawsze pozostaje w pamięci na bardzo długo, bo oferuje zupełnie inne doświadczenia niż podróż samolotem, która wielu osobom spowszedniała. Relatywnie niski pułap, dużo większa mobilność maszyny i szerokie pole widzenia sprawiają, że pasażer „czuje” przestrzeń i wysokość. Wrażenie jest tak silne, że niektórzy, jak ja, znajdują w tym pasję i decydują się zostać pilotami – mówi Marcin Szamborski, instruktor, współwłaściciel firmy Salt Aviation, jeden z najlepszych pilotów śmigłowcowych świata – srebrny medalista FAI World Air Games Dubai 2015.Dla prawdziwych fanów lotnictwa, żądnych dodatkowych wrażeń, przygotowana została oferta specjalna czyli loty zapoznawcze – wstęp do nauki pilotażu. Podczas godziny spędzonej w śmigłowcu pod czujnym okiem doświadczonego instruktora, będzie można ująć w dłonie stery, wystartować, posadzić maszynę na ziemi i wykonać kilka podstawowych manewrów. Piloci Salt Aviation posiadają wszystkie licencje i certyfikaty wymagane do przewożenia osób i prowadzenia lotów widokowych. Śmigłowiec spełnia najbardziej restrykcyjne wymogi prawne w zakresie bezpieczeństwa, a loty są ubezpieczone i zgłoszone do Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Wszystkich informacji na temat lotów można zasięgnąć u pilotów lub pisząc pod adres mailowy: info@salt.aero. Vouchery na loty widokowe w Białce Tatrzańskiej oraz inne usługi Salt Aviation można kupić również z wyprzedzeniem na stronach lotniczeprezenty.pl.

Salt Aviation jest obecnie jedyną firmą na polskim rynku oferującą tak szeroki zakres usług lotniczych z wykorzystaniem śmigłowców i samolotów. Do najważniejszych obszarów działalności Salt Aviation należą szkolenia, przewóz osób, zarządzanie ciągłą zdatnością do lotu, obsługa techniczna maszyn, loty widokowe i przewóz organów dla placówek medycznych.


materiały prasowe / fot. Michał Adamowski


Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama